Informacje
 • Obudził ich krzyk dziecka i rzucili się w pogoń. Chłopca porwały psy dingo

  19-04-2019 09:34 To kolejny atak na ludzi
  Klimatyczne skrajności na świecie Foto: Reuters | Video: TVN24

  14-miesięczny chłopiec zaatakowany przez psy dingo. Zwierzęta wyciągnęły śpiące dziecko z przyczepy kempingowej na australijskiej Wielkiej Wyspie Piaszczystej. Chłopiec z obrażeniami trafił do szpitala.

  Rodzice udali się w czwartek na obóz kempingowy na wyspę wraz z 14-miesięcznym synem i czteroletnią córką. W ciągu nocy - według informacji lokalnych mediów - do przyczepy kempingowej weszły dwa dingo australijskie i wyciągnęły chłopca.

  W pogoń za zwierzętami rzucili się rodzice dziecka. Po krótkiej walce z psami ojciec odzyskał chłopca. Dziecko ma pękniętą czaszkę, doznało też ran kłutych szyi i głowy. Zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala.

  Obudził ich krzyk dziecka

  - Rodziców obudził krzyk dziecka. Rzucili się w pogoń za psami, musieli wyrwać 14-miesięcznego chłopca - powiedział w piątek ratownik służb medycznych Ben Du Toit w rozmowie z lokalnymi mediami.

  Jak powiedział Frank Bertoli, pilot jednostki lotniczej, dingo mogły przedostać się do przyczepy, odsłaniając brezentową zasłonę.

  Dingo australijskie to gatunek chroniony na Wielkiej Wyspie Piaszczystej. Zwierzęta są popularną atrakcją wśród turystów. Czwartkowy atak był trzecim w tym roku na wyspie.

  Tajemnicze zaginięcie z przeszłości

  Reuters przypomina przypadek z 1980 roku, którym przez lata żyli Australijczycy. Do zdarzenia doszło nieopodal słynnej skały Uluru w stanie Terytorium Północne. Dwumiesięczna Azaria Chamberlain zaginęła na polu namiotowym, gdzie przebywała z rodzicami i rodzeństwem.

  Jej matka twierdziła, że dziecko zostało porwane przez psy dingo. Ciało dziewczynki nigdy nie zostało odnalezione, a tajemnicza historia szybko stała się obiektem zainteresowania mediów. O śmierć dziecka zaczęto oskarżać rodziców.

  Matka dziewczynki spędziła w więzieniu trzy lata, zanim została ostatecznie oczyszczona z zarzutów. W 2012 roku sąd finalnie orzekł, że dziewczynka została porwana przez dingo.

  W oparciu o te wydarzenia powstała książka oraz nakręcono film "Krzyk w ciemności", w którym główne role zagrali Meryl Streep i Sam Neill.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Axel znad Czech. ...