Informacje

 • Ogień trawi przedmieścia Sydney

  15-04-2018 14:25

  Rozszalał się w sobotę

  Setki strażaków walczą z pożarami australijskiego buszu. Jak dotąd ogień strawił tysiące hektarów, jednak nie dostał się do zabudowań.

  Ogień pojawił się w sobotę na przedmieściach Sydney - w Wattle Grove i w kompleksie wojskowym Holsworthy. Do tej pory strawił 2430 hektarów australijskiego buszu.

  Pożar rozprzestrzeniał się na południowy zachód od Sydney. Według informacji przekazanych przez Straż Pożarną Nowej Południowej Walii walczyło z nim nawet 500 strażaków. Dużym utrudnieniem był wiatr wiejący z prędkością 35 kilometrów na godzinę.

  Miejscowi pomagali strażakom

  - Wysoka temperatura wyssała całą wilgoć z roślinności, czyniąc ją podatną na zapłon - powiedział komisarz straży pożarnej. - To będzie trudny tydzień dla strażaków - dodał. I podkreślił, że to, czego obecnie potrzeba najbardziej, to deszcz.

  Australijski premier Malcolm Turnbull pochwalił w mediach wysiłki strażaków i wolontariuszy, dodając, że wyjątkowo upalna pogoda sprzyjała rozprzestrzenianiu się pożaru. Na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych. Ogień nie zniszczył także żadnych budynków. Nadal nieznane są przyczyny powstania pożaru. Policja w Nowej Południowej Walii rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...