Informacje
 • Ogień wciąż szaleje, a już nadchodzi kolejne zagrożenie: deszcz i lawiny błotne

  21-11-2018 15:51 Rośnie bilans ofiar pożarów
  Miasto Paradise przed i po pożarze Camp Foto: PAP/EPA/CALFIRE INCIDENT FORESTRY MAPS/HANDOUT | Video: Biuro szeryfa hrabstwa Butte/Google Maps

  W Kalifornii trwa przeczesywanie zgliszczy w poszukiwaniu ofiar katastrofalnych pożarów. Tymczasem na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie: synoptycy zapowiadają ulewne opady, które mogą przeszkodzić ratownikom.

  Bilans tragicznych pożarów Camp Fire i Woolsey Fire w Kalifornii, które wybuchły 8 listopada, wzrósł do 81 osób, a kilkaset wciąż uznawanych jest za zaginione. Służby ratunkowe szukają kolejnych ofiar, ale według zapowiedzi synoptyków w kolejnych dniach pogoda nie będzie im sprzyjać.

  Od środy zapowiadane są ulewne deszcze, które mogą znacznie utrudnić przeczesywanie zgliszczy. W nadchodzących dniach w mieście Paradise może spaść do 150 litrów wody na metr kwadratowy. Burze, jakie przejdą nad tymi okolicami, będą pomocne dla strażaków wciąż walczących z pożarem, ale mogą okazać się utrudnieniem nie tylko dla ratowników, lecz także dla mieszkańców, którzy uciekli ze swoich domów i koczują na polach namiotowych wokół miasta.

  - Tam są ludzie wciąż mieszkający w namiotach. To na pewno nie będzie przyjemne, a spodziewane są też silne porywy wiatru, osiągające prędkość 64-72 kilometrów na godzinę - powiedział Eric Kurth, meteorolog z Narodowej Służby Pogodowej (National Weather Service).

  Lawiny błotne

  Z informacji meteorologów wynika, że opady deszczu mogą być intensywne i powodować powstawanie spływów błota i osadów powstałych w wyniku pożarów. Spaleniu uległo ponad 61 tysięcy hektarów pogórzy Kalifornii.

  Deszcz nawiedzi także południe Kalifornii, gdzie Woolsey Fire trawi zachodnie Los Angeles. Ogień pochłonął obszar o powierzchni około 38 tysięcy hektarów. Opady w tym regionie mają być mniejsze, ale nadal stwarzają zagrożenie zejścia lawin błotnych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ..Paradise..
  ..Raj.W Paradise ZWĘŻONO ulice w celu przeciwdziałania nadmiernej szybkości jazdy samochodów.Jako drogi ewakuacyjne były zupełnie niesprawne;w korkach na tych ulicach,nie mogąc opuścić miasta-ludzie znajdowali śmierć..
  ~xyz /2018-11-21 20:20
 • karma is a bitch
  Amerykanie wypowiedzieli porozumienia klimatyczne, beztrosko jeżdżą samochodami palącymi po 20L na setkę, klimy używają okrągły rok... widać Matka Natura postanowiła wziąć tamtejsze sprawy we własne ręce.
  aenyewed /2018-11-21 19:12
 • To koszmar
  Mam nadzieje że zaginieni się odnajdą żywi i cali.
  marcinponiewierski /2018-11-21 17:34
 • ekologia
  ciekawe ile trujacych substanci poszlo w eter podczas pożaru plastikowych domów
  ~sralis margalis /2018-11-21 16:17

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski napłynie powietrze z Afryki i za kilka dni może być u nas aż 27 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju wyżu Leonore znad Rosji....