Informacje

 • Ognisty potok na Hawajach.
  Lawa na wyciągnięcie ręki

  12-11-2017 09:03

  Niezwykłe nagranie ze stożka wulkanicznego Kilauea

  Erupcja Wulkanu Ognia Foto: Foto i film: Kilauea ECOGUIDES | Video: Reuters

  Wypływająca lawa jest niezwykłym zjawiskiem, które wywołuje wiele emocji. Od zachwytu po przerażenie. Eric Storm, który jest przewodnikiem po hawajskich terenach wulkanicznych, uchwycił moment wypływu piekielnie gorącej lawy. Nagranie zapiera dech w piersi.

  Eric Storm jest od 10 lat profesjonalnym przewodnikiem, który oprowadza turystów po Hawajach. W 2016 roku wpadł na pomysł, aby nakręcić film. Umieścił swoją kamerkę w szczelinie stożka wulkanicznego Kilauea. Zdjęcia są naprawdę zjawiskowe.

  - Zaprosiłem na wyprawę profesjonalnego fotografa Ereza Morama, który przywiózł swój dron. Znajdowaliśmy się wtedy poza granicami Parku Narodowego na terenach prywatnych, do których mamy legalny dostęp. Wtedy też uszkodziliśmy jedną kamerę, która znalazła się blisko lawy. Wysoka temperatura stopiła soczewkę w aparacie - poinformował Storm.

  Straciłem nadzieję

  - Kiedy wróciłem do domu, delikatnie usuwałem zastygłą lawę wokół kamery, nagle zobaczyłem, że niebieskie światełko Wi-Fi nadal miga! Aparat się włączył, obiektyw nie został stopiony, dzięki czemu mamy tak spektakularne zdjęcia. Po włączeniu urządzenia ikonka z kartą SD pojawiła się od razu, a materiał filmowy był nienaruszony - poinformował Storm.

   

  Zaskoczenie

  - Byłem pewien, że kamera z pewnością się nie włączy po spotkaniu z lawą. Na szczęście miałem ze sobą młotek, którym posługują się geologowie. Dzięki niemu niemu wydobyłem ją z zastygłej lawy - mówił Storm.

  - Należy pamiętać, że płynąca lawa na Hawajach jest święta i powinna być traktowana z największym szacunkiem - dodał.  Zobacz cały film Ericka Storma:


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni do Polski napłynie arktyczne powietrze i zrobi się zimno, a w niekt...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem niżu Edeltraud znad Niziny Węgierskiej....