Informacje
 • Osiem sępów płowych padło w wyniku otrucia. "Śmiertelny cios dla populacji"

  13-05-2019 20:18 Na terenie Wzgórz Golan

  Osiem sępów było martwych, pozostałe dwa trafiły do kliniki

  Facebook/IsraelNaturParks

  Na terenie okupowanych przez Izrael Wzgórz Golan znaleziono osiem martwych sępów. Zwierzęta zostały otrute. W sprawie zatrzymano podejrzanego.

  Izraelski Zarząd Ochrony Przyrody i Parków Narodowych (INPA) ogłosił, że w piątek rano odnaleziono ciała ośmiu sępów płowych. Dwa sępy z objawami zatrucia przetransportowano do kliniki, gdzie przechodzą rekonwalescencję.

  Do śmierci ptaków doszło w trakcie sezonu gniazdowania. To oznacza, że pisklęta najprawdopodobniej nie wyklują się z osieroconych jaj, a jeśli już, to nie przeżyją.

  Zatrzymano mężczyznę

  Jako przyczynę śmierci drapieżnych ptaków podaje się otrucie. Lokalna policja donosi, że w sprawie zatrzymano trzydziestoletniego mężczyznę, który przyznał się do rozpylenia w czwartek toksycznej substancji, która otruła ptaki. Podejrzany pozostaje w areszcie.

  - Zabójstwo tylu ptaków było śmiertelnym ciosem dla populacji sępa płowego - powiedział dyrektor INPA Shaul Goldstein w rozmowie z francuską agencją informacyjną AFP.

  Na terenie okupowanej przez Izrael części Wzgórz Golan liczebność sępa płowego w ciągu ostatnich 20 lat gwałtownie spadła. Kilka lat temu wskazywano, że ptaków zostało zaledwie 20. W związku z tym funkcjonariusze INPA od dłuższego czasu podejmowali działania mające na celu zapobiegnięcie wymierania populacji.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...