Informacje
 • Piana morska przykryła ulice Kapsztadu

  13-07-2020 14:23 To skutek gwałtownej pogody
  Woda wyrzuciła na plażę przerażającą rybę Foto: ENEX | Video: Katrina/Cosy Seaside Escape

  W Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki pojawiła się gwałtowna burza, której towarzyszył silny wiatr. Wiało tak mocno, że morska piana zalała ulice miasta.

  Pojawienie się w poniedziałek morskiej piany związane jest z warunkami pogodowymi, a dokładniej z nadejściem zimnego frontu i silnych podmuchów wiatru. Taka gwałtowna pogoda ma się utrzymać w Kapsztadzie w najbliższym czasie.

  Wzburzona woda

  Meteorolodzy z South African Weather Service (SAWS) ostrzegają przed wysokimi falami i wzburzonym morzem. Apelują do mieszkańców, aby zachowali szczególną ostrożność, bowiem fale mogą osiągać 6-13 metrów.

  - Prognozuje się wysokie fale i silne porywy wiatru. Przez niektóre części Kapsztadu będzie przechodził kolejny zimny front. Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ oczekuje się wiatru wiejącego z prędkością 80-100 kilometrów na godzinę - zaznaczają meteorolodzy z SAWS.

  Pianę morską tworzą wzburzone fale morskie zawierające wysokie stężenie rozpuszczonej materii organicznej. Gdy woda się miesza i powstają fale, formowane są sprężyste pęcherzyki powietrza prowadzące do powstania gąbczastej substancji.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się od próby sił w naszej części Europy. Zmagać będą się ze...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę odpowiada wyż Detlef, znajdujący się nad Litwą....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...