Informacje

 • Piorun ranił 82 uczestników festiwalu "Rock am Ring". Impreza przerwana, by "uniknąć kolejnych ofiar"

  04-06-2016 20:40

  Zaplanowane na niedzielę koncerty odwołano

  82 osoby uczestniczące w festiwalu "Rock am Ring" zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna. 15 osób jest w stanie ciężkim. Początkowo imprezę przerwano tylko na 1,5 godziny, ale finalnie zdecydowano o odwołaniu koncertów. - Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar - wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Niemiec.

  Początkowo media w oparciu o informacje udzielone przez policję podawały, że w piątek wieczorem 3 czerwca w wyniku uderzenia pioruna na festiwalu "Rock am Ring" na zachodzie Niemiec rannych zostało 51 osób. Spośród ofiar aż 15 było w stanie ciężkim.

  Piorun ranił 82 osoby

  Wieczorem liczba ofiar się zmieniła. Podano, że uderzenie pioruna raniło w sumie aż 82 osoby, spośród których 15 do szpitali trafiło w stanie ciężkim.

  - Osoby w najgorszym stanie przetransportowano do szpitala helikopterem - relacjonował Wojciech Hernes, korespondent Radia Zet w Berlinie.

  Uczestników koncertu, który odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji (kraj związkowy Nadrenia-Palatynat), zaskoczyła wieczorem gwałtowna burza. Muzyczna impreza, w której uczestniczy 90 tys. fanów muzyku rockowej, została przerwana na półtorej godziny.

  - Podczas tej trzydniowej imprezy często pojawiają się burze, ponieważ koncerty odbywają się w górach - wytłumaczył Hernes. - W piątek już na początku imprezy około 95 tysięcy osób musiało szukać schronienia przed wichurą i oberwaniem chmury - dodał.

  Kontynuowany, finalnie odwołany

  Rzeczniczka imprezy początkowo dementowała plotki o tym, że festiwal miałby zostać przerwany w wyniku złej pogody.

  - Meteorolodzy mówią, że w weekend pogoda poprawi się, dlatego festiwal jest kontynuowany - zawiadomił w pierwszej połowie dnia Hernes.

  Ulewa zniszczyła część namiotów, w których nocowali uczestnicy festiwalu. Teren zamienił się w grzęzawisko. Jednak w sobotę wieczorem podano, że organizatorzy zdecydowali o przerwaniu koncertów.

  Prawdopodobnie nie odbędzie się też ostatnia, niedzielna część festiwalu.

  - Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar - powiedział minister spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz.

  Legendarna impreza

  Festiwal "Rock am Ring" miał potrwać do niedzieli. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu piorun zranił 33 osoby. Jest to największy festiwal w Niemczech i jeden z największych na świecie. Odbywa się od 1985 roku.

  - To jeden z najstarszych niemieckich festiwali rockowych. Ma ponad trzydziestoletnią tradycję - poinformował Hernes.

  Dynamiczna pogoda

  Burzowa pogoda daje się we znaki mieszkańcom Niemcom od kilku tygodni. Pod koniec maja piorun ranił 35 osób, które grały na boisku w miejscowości Hoppstadten w Nadrenii-Palatynacie w zachodnich Niemczech.

  Piorun, który uderzył na festiwalu widać na poniższym filmie. Widać na nim, jak na niebie nagle pojawia się błyskawica. Niebo rozjaśniało w jednej chwili.

   

   

   

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • niech napierdalają w ludzi
  może będą mieć więcej respektu co do pogody,bo nikt się jej nie boi
  ~spadam /2016-06-07 12:26
 • Niebo rozjaśniało w jednej chwili przy błyskawicy.
  Sensacja nie ma co.
  ~nick /2016-06-04 21:41
 • Czestotliwosci czlowieka
  Za duzo sie przemiescilo z drugiej strony planety i teraz zmienila sie biegunowosc a oprocz tego ludzkosc europejska nadaje na innyh czestotliwosciach.Taka mala dygresja
  ~piorun /2016-06-04 21:10
 • Pioruny lubią duże skupiska
  Najpierw w sędziego na meczu, teraz na festiwalu. Trzeba uważać na nie podczas ŚDM.
  Vars /2016-06-04 10:39

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...