Informacje
 • Płatne przerwy w pracy na seks.
  To pomysł na poprawę relacji

  23-02-2017 19:57 Mają trwać godzinę
  Płatne przerwy w pracy na seks. <br />To pomysł na poprawę relacji

  Szwedzi mogą mieć przerwy na seks

  Shutterstock

  Szwedzki radny zgłosił wniosek, by pracownicy mieli pełnopłatną jednogodzinną przerwę w pracy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że chce on, by w czasie przerwy uprawiali oni seks.

  Per-Erik Muskos, radny miasta Overtornea w północnej Szwecji, chciałby, żeby Szwedzi mogli przerwać pracę, pojechać w tym czasie do domu i spotkać się tam ze swoimi partnerami. Wszystko po to, by uzdrowić i polepszyć relacje ludzi.

  - Istnieją badania, które pokazują, że seks jest zdrowy - mówił 42-letni Muskos francuskiej agencji informacyjnej AFP. Podkreślił także, że współcześnie pary nie spędzają ze sobą zbyt dużo czasu, a jego pomysł pomógłby im polepszyć jakość relacji.

  Dodatkowy przywilej

  Pomysł na godzinną przerwę na seks w trakcie pracy nie jest aż tak bardzo zaskakujący, jakby się mogło wydawać. Szwedzi bardzo cenią równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym, znaną powszechnie jako work-life balance. Pokazuje to ich zachowanie w miejscach pracy, kiedy dwa lub trzy razy dziennie robią sobie przerwy na herbatę lub kawę, które mają pomóc im oderwać się od pełnionych obowiązków i "naładować akumulatory". Mają oni także inne przywileje. Jednym z nich jest 480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego w roku, który rodzice mogą między sobą podzielić.

  Szwedzi pracują średnio 1612 godzin rocznie, czyli o dziewięć procent mniej od średniej ilości wypracowanych godzin w innych krajach, wyliczonej przez międzynarodową Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Także mało osób w Szwecji zostaje w pracy po godzinach - jedynie jeden procent.

  Choć pomysł na płatną przerwę na seks jest nieco kontrowersyjny, Muskos obstaje przy swoim i chce polepszać relacje Szwedów. Radny wie, ze trudno będzie zweryfikować, czy wolny czas faktycznie jest spędzany w sugerowany przez niego sposób, jednak uważa, że kluczowe jest zaufanie pracodawców do pracowników. Sądzi też, że nie ma podstaw do tego, by jego wniosek nie przeszedł. Zastanawiające jest tylko, dlaczego Szwedzi mają uprawiać seks w trakcie pracy, a nie w czasie wolnym.

  Dr Agata Loewe z Instytutu Pozytywnej Seksualności wyjaśniała w "Studiu Active", jak sport wpływa na seks.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Pracuja mniej niz w innych krajach ...
  Szwedzi pracują mniej niż w innych krajach, bo tam tyle ciapatów, że zaniżają średnią, bo te śniade lenie nie skalają się pracą. Liczą na socjal i wieczną zapomogę.
  ~Jureck /2017-02-26 18:37
 • 480 dni do podziału pomiędzy rodziców...
  Przecież było wyraźnie napisane, że te 480 dni jest do podziału pomiędzy rodziców. Aczkolwiek ilość dni i tak jest astronomiczna, bo pozwalałaby rodzicom na spędzenie z dziećmi ponad 2/3 roku w domu.
  ~ddd /2017-02-26 17:46
 • długi rok
  "480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego w roku" ... długi rok mają w Szwecji :-)
  ~LUMAR /2017-02-24 14:09
 • Te 480 dni urlopu rodzicielskiego w roku
  jest lepsze niż najlepszy seks...
  A w ogóle to po co jeździć - powinien być obowiązek, że to trzeba w pracy z kolega czy koleżanką... :)
  ~bem9n6 /2017-02-24 12:31
 • 480 dni??
  "480 dni płatnego urlopu rodzicielskiego w roku" a to jakim cudem skoro rok ma 365 dni??
  ~Nika /2017-02-24 08:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...