Informacje
 • Po deszczu przyszła powódź.
  "Wszystko działo się tak szybko"

  13-05-2019 13:40 Zalane budynki i drogi w dwóch stanach

  Wystarczył jeden weekend, żeby intensywne opady deszczu zalały część obszaru stanów Missisipi i Luizjana. - Wszystko działo się tak szybko - relacjonował mieszkaniec ewakuowanego osiedla przyczep.

  W sobotę mieszkańcy Nowego Orleanu ujrzeli zalane ulice przed swoimi domami. Natomiast w Baton Rouge silny wiatr przewrócił drzewa na znajdujące się w pobliżu domy.

  W Nowym Orleanie, Jefferson, St. Charles i przedmieściach Baton Rouge odnotowano przerwy w dostawach prądu. W hrabstwie Stone, znajdującym się około 160 kilometrów od Nowego Orleanu, mieszkańcy musieli być ewakuowani przed powodzią, po tym jak woda zalała jedno z osiedli przyczep.

  - Wszystko działo się tak szybko. Zalało osiedle. Ewakuowaliśmy się i odeszliśmy. Nic więcej nie mogliśmy zrobić - powiedział Brian Miller, który przed powodzią uciekł na łódce wraz ze swoim psem.

  Problemy drogowe

  Regionalny Zarząd Transportu (RTA) poinformował o zawieszeniu swoich usług ze względu na intensywne opady deszczu.

  "Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo pasażerów i kierowców. Dlatego zgodnie z rekomendacją  Urzędu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Nowego Orleanu RTA na pewien czas zawiesza wszystkie swoje usługi. Zostaną wznowione tak szybko, jak wykonywanie ich stanie się na powrót bezpieczne" - poinformowali w komunikacie.

  W niedzielę gubernator Missisipi, Phil Bryant, poinformował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na obszarach dotkniętych groźnym żywiołem.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...