Informacje
 • Po tygodniu poszukiwań znaleźli ciało sześciolatka. Artur trzynastą ofiarą powodzi

  18-10-2018 18:36 Tragiczny bilans wzrósł

  Liczba ofiar śmiertelnych powodzi na Majorce wzrosła do trzynastu. Hiszpańskie służby poinformowały, że odnaleziono ciało sześcioletniego chłopca, którego poszukiwano od tygodnia.

  W wyniku ulewnych opadów deszczu i powodzi błyskawicznych na Majorce zginęło łącznie 13 osób: siedmiu Hiszpanów, trzech Niemców, dwóch Brytyjczyków i Holender.

  Jak podaje portal El Pais, ciało sześcioletniego Artura zlokalizowano w odległości około 500 metrów od mostu w Sant Llorenç des Cardassar. To gmina, która najbardziej ucierpiała w wyniku powodzi.

  Matka chłopca, Joana Lliteraz, również zginęła. Samochód, którym jechała, porwała woda. Wcześniej udało jej się jednak uratować pięcioletnią córkę. Od tego czasu poszukiwano jej syna. W sobotę odnaleziono plecak chłopca, a w niedzielę ciało.

  Woda porwała wiele aut

  Ogromna fala wody i błota przepłynęła przez gminę Sant Llorenç des Cardassar na Majorce po wezbraniu płynącej tam rzeki. Wiele samochodów zostało zalanych lub porwanych przez nurt.

  - To była potężna burza. Sytuacja jest katastrofalna, staramy się odnaleźć osoby zaginione oraz udzielać pomocy poszkodowanym, ale wszystko jest zalane i ludzie nie mogą wydostać się ze swoich domów - mówiła w ubiegłym tygodniu Antonia Bauza z biura burmistrza miasta Sant Llorenc.

  "Krajobraz jak po kataklizmie"

  Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia zniszczeń, jakie poczynił żywioł na Majorce.

  - Spadł intensywny deszcz, a w okolicy, w której przebywam, wezbrał sztuczny kanał. Wyłączono prąd, krajobraz wygląda jak po jakimś kataklizmie, wszędzie leżą porozrzucane rzeczy. Służby usuwają skutki zniszczeń, wczoraj około północy użyto śmigłowca, który sprawdzał, czy w samochodach nie zostały żadne osoby - relacjonował w ubiegłym tygodniu w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pan Bartłomiej.

  Katastrofalny deszcz

  Obfite opady spowodowały wiele utrudnień na drogach.  Miejscami w ciągu dwóch godzin spadło 230 litrów deszczu na metr kwadratowy.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...