Informacje

 • Pogoda zadziwia w Australii.
  Śnieg spadł w środku lata

  14-01-2018 12:49

  Wkroczył bardzo zimny front

  W Australii pełnia lata a w górach spadł śnieg

  Reuters

  Mieszkańcy regionu Alp Australijskich w sobotni ranek przywitał niecodzienny, jak na tę porę roku, widok. W środku lata sypał śnieg.

  Podczas, gdy na obszarach większości regionów Australii w styczniu panują upały, ośrodek narciarski Mount Hotham, usytuowany około 375 kilometrów północny wschód od Melbourne i 746 km na południowy zachód od Sydney, został pokryty śniegiem.

  Śnieg latem

  Ośrodek narciarski znajduje się na zboczu góry o tej samej nazwie - Mount Hotham, której wysokość wynosi 1861 metra nad poziomem morza.

  Na szczycie średnia temperatura maksymalna latem wynosi 16,5 st. C, ale najwyższa odnotowana tam temperatura wyniosła 27 st. C. Dodatkowo od stycznia do kwietnia rejestruje się na tamtym terenie niższe opady. Śnieg utrzymuje się zazwyczaj od połowy czerwca do początku września, zatem obecny styczniowy puch jest czymś niezwykłym.

  Zimny front

  Śnieg pojawił się w efekcie przechodzenia zimnego frontu atmosferycznego, który nadciągnął nad południowo-wschodnie tereny Australii w piątek wieczorem. Front zaciągnął zimne, wilgotne powietrze znad Oceanu Południowego, a ono spowodowało ochłodzenie i opady nad Tasmanią oraz regionami Wiktorii.

  Jest to kontynuacja ekstremalnych zjawisk pogodowych tego lata. Zaledwie tydzień temu w Sydney zanotowano najwyższą temperaturę w ciągu ostatnich 80 lat. Było to 47,7 st. C.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • do Pana Tomka
  Musi Pan napisać podanie do Pana Boga Panie Tomku:)
  ~Joanna /2018-01-17 12:34
 • śnieg
  Dlaczego na całym swiecie pada śnieg tylko nie u nas? Jak wymieniłem dopiero co opony na zimówki! To jest jakiś żart. Tak czy siak te z logistyki opon polecam, bo w zeszłym roku wypróbowałem.. na śniegu.
  ~Tomek /2018-01-14 21:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...