Informacje
 • Ponad 70 tysięcy przypadków koronawirusa.
  Coraz więcej ofiar śmiertelnych poza Chinami

  17-02-2020 10:47 Zmarło prawie 1800 osób
  "Stopień ryzyka będzie zmieniał się w zależności od ilości przypadków w Polsce" Foto: PAP/EPA/STRINGER | Video: TVN24

  1770 ofiar śmiertelnych, 70 548 potwierdzonych przypadków zakażenia. To najnowszy bilans epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Chinach kontynentalnych. Do tej pory koronawirus rozprzestrzenił się na prawie 30 krajów na świecie, powodując infekcję u ponad 500 osób. Pierwszy przypadek śmiertelny potwierdził w niedzielę Tajwan.

  Chińska Narodowa Komisja Zdrowia informuje o 100 kolejnych zgonach wywołanych przez zakażenie koronawirusem w prowincji Hubei, gdzie znajduje się ognisko epidemii. Liczba ofiar śmiertelnych w Chinach kontynentalnych wzrosła do 1770.

  W prowincji Hubei odnotowano 1993 kolejne przypadki zachorowań. Łącznie w kontynentalnej części kraju zakażonych jest 70 548 osób.

  Zdaniem lekarzy ponad osiem tysięcy pacjentów w Chinach jest w stanie ciężkim, z kolei 1700 w stanie krytycznym. Obserwacją medyczną w prowincji Hubei objętych jest 71,6 tysiąca mieszkańców, którzy mieli bezpośredni kontakt z chorymi. Wyleczono 6639 osób.

  Poza Chinami jest ponad 500 potwierdzonych przypadków zakażenia, a zmarło pięć osób. Zgony odnotowano w Hongkongu, na Filipinach, w Japonii, Francji i na Tajwanie. W ostatnim z państw pierwszy przypadek śmiertelny potwierdzono w niedzielę. Koronawirus pojawił się w prawie 30 krajach na świecie.

  70 kolejnych przypadków zakażenia na wycieczkowcu

  Japoński minister zdrowia Katsunobu Kato informował w niedzielę o 70 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na statku wycieczkowym Diamond Princess. Tym samym liczba osób zakażonych wzrosła tam do 355.

  Na wycieczkowcu, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia i wrócił 3 lutego, jest ponad 3,6 tysiąca osób, w tym ponad 2,6 tysiąca pasażerów z 50 krajów.

  U 44 Amerykanów na pokładzie wycieczkowca stwierdzono obecność koronawirusa. Zdrowi pasażerowie rozpoczęli opuszczanie pokładu. Po przylocie do USA wszyscy będą poddani 14-dniowej kwarantannie.

  Mniej uczestników maratonu w Japonii

  W związku z rozprzestrzeniającym się koronawiusem Japonia podejmuje nadzwyczajne środki ostrożności. Poinformowano o odwołaniu obchodów urodzin cesarza Naruhito. 

  Z kolei organizatorzy Maratonu Tokijskiego postanowili znacznie skrócić listę uczestników. Startować nie będą mogli amatorzy. W maratonie miało wziąć udział prawie 40 tysięcy osób, wystartuje tylko 176 doświadczonych biegaczy i 30 na wózkach inwalidzkich. Maraton w stolicy Japonii jest największym takim biegiem rozgrywanym w Azji.

  Liczba zakażonych osób w Japonii wzrosła do ponad 400. Większość z nich to pasażerowie statku wycieczkowego zacumowanego w Jokohamie.

  Koronawirus SARS-CoV-2

  Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Jej objawy to: gorączka, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Wirus powoduje zapalenie płuc, które jest nieco lżejsze od zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej SARS wywołanego przez innego koronawirusa.

  Koronawirus został wykryty chińskim mieście Wuhan w prowincji Hubei w grudniu 2019 roku. Jego źródło nie jest pewne, ale prawdopodobnie pochodzi od nielegalnie sprzedawanych dzikich zwierząt na targu ryb i owoców morza w Wuhanie.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Koronawirus?
  Moze jest jaki naukowiec by powiedziec prawde o tej chorobie moze byc Chinczyk gdzie wyprodukowano czy przemycono albo z nieba spadlo Ufo poslalo w paczce czy Mikolaja niespodzianka,jak do tej pory jakos cicho tylko liczby ilosci chorych czy zmarlych i wciskanie ciemnoty.
  ~ximax /2020-02-17 15:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...