Informacje
 • Potężna ściana pyłu nad stanem Waszyngton. "To cud, że tak mało osób zostało rannych"

  01-09-2014 07:10 Dziewięć osób zostało przetransportowanych do szpitala

  Kilkadziesiąt zniszczonych samochodów i kilka osób rannych - to efekt potężnej burzy piaskowej, która przeszła przez jedną z autostrad stanu Waszyngton. Droga była zamknięta przez ponad cztery godziny.

  W sobotę po południu, w pobliżu miasta Kennewick (Waszyngton), przetoczyła się potężna burza piaskowa. Zawieszony w powietrzu pył stał się ogromnym problemem, zwłaszcza dla kierowców.

  Miejscami widzialność spadła do zera. Zmotoryzowani, których burza "złapała" na drogach, mieli do czynienia z fatalnymi warunkami. Nie wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Na jednej z lokalnych autostrad powstał karambol. Zniszczonych zostało ponad 50 samochodów.

  Kilkanaście osób rannych

  Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe. Kilkanaście osób poprosiło o pomoc. Ofiary skarżyły się na zadrapania i stłuczenia. W większości przypadków wystarczyło opatrzyć rany, jednak dziewięć osób musiało udać się do szpitala.

  - Zważając na to, jak wiele samochodów zostało uszkodzonych, to cud, że tak mało osób zostało rannych - przyznał jeden ze strażaków.

  Autostrada, na której doszło do wypadku, została zamknięta w obu kierunkach. Służby porządkowe przez ponad cztery godziny usuwały szkody i sprzątały nawierzchnię.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami najpierw duże ochłodzenie, ale potem możemy liczyć na babie lato....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem klina wysokiego ciśnienia łączącego dwa wyże - znad Atla...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...