Informacje

 • Powódź na pustyni w Izraelu.
  Nie żyje dwóch nastolatków

  26-04-2018 07:27

  Powódź błyskawiczna zebrała żniwo

  Powódź na pustyni. Nie żyją nastolatkowie Foto: Reuters TV | Video:  

  Intensywne opady deszczu przyczyniły się do powstania powodzi błyskawicznych na pustyni w południowym Izraelu. W dwóch osobnych wypadkach zginęło dwóch nastolatków.

  Dwoje nastolatków zginęło w wyniku powodzi błyskawicznych w południowym Izraelu i Palestynie - podały izraelskie media. Jeden z nich, 17-letni chłopak, został porwany przez potok Mamashit na pustyni Negew.

  Na nagraniu utrwalonym przez Roee Idana, pracującego dla izraelskiego portalu informacyjnego Israel's Yent, widać drugiego nastolatka zabieranego na pokład śmigłowca. Niestety - zmarł na pokładzie, zanim dotarł do szpitala.

  Podtopione centrum handlowe

  Ulewy, burze oraz opady gradu dotknęły również inne regiony Izraela. Wiele dróg zostało zalanych, a w następstwie zamkniętych. W potokach płynącej nimi wody utknęły dziesiątki samochodów. Powstały olbrzymie korki. Nie brakuje doniesień o gradzie wielkości piłeczek pingpongowych.

  W jednym z centrów handlowych w mieście Riszon le-Cijon deszcz uszkodził dach. Do środka budynku wlewała się woda, powodując podtopienie galerii. Centrum zostało zamknięte na dwie godziny. Ulewy dotknęły również Tel Awiwu i Jerozolimę.

  Każda kropla na wagę złota

  W Izraelu od wielu lat panuje susza. Lokalne władze podkreślają, że każda kropla wody jest "ważna, błogosławiona i dobra". Meteorolodzy przewidują, że opady nie ustaną do czwartku. Istnieje prawdopodobieństwo kolejnych podtopień w Izraelu oraz sąsiedniej Jordanii.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Procesy naturalne na lądzie, w wodzie i w powietrzu decydują o życiu na Ziemi. W...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepłe dni - z temperaturą powyżej 20 stopni - od tego weekendu będą rzadkością....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się na skraju rozległego niżu Elena znad północnej Norwegii....