Informacje
 • Powódź w pustynnym kraju. W dobę spadła jedna trzecia rocznej sumy opadów

  09-11-2018 21:29 Ogromne zniszczenia w Kuwejcie
  Ulewny deszcz pada od początku tygodnia Foto: marlena219/Kontakt 24 | Video: MARLENA219/Kontakt24

  Ulewne deszcze, które w piątek nawiedziły Kuwejt, spowodowały duże zniszczenia. Minister robót publicznych Hussam Al-Roumi poinformował, że do pomocy została wezwana Gwardia Narodowa. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

  Wiele dróg i domów zostało zalanych po tym, jak w piątek w Kuwejcie spadły ogromne ilości deszczu. Służby usuwają skutki powodzi w różnych częściach kraju. Jak poinformował minister robót publicznych Hussam Al-Roumi, konieczne było wsparcie Gwardii Narodowej.

  Ze względu na brak wystarczającego przygotowania na ekstremalne warunki pogodowe zwolniono kilku wysokich rangą urzędników państwowych w urzędach dróg publicznych i robót miejskich. Al-Roumi powołując się na odpowiedzialność moralną, podał się do dymisji.

  Ciągle pada

  W piątek o godzinie 22 czasu lokalnego wciąż padał deszcz. Woda zalała wiele budynków i pojazdów. Nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych ani poważnych obrażeń u mieszkańców.

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało oświadczenie, w którym ostrzega ludzi, aby ograniczyli wychodzenie z domów do minimum.

  Rocznie spada tam około 150 litrów deszczu

  W ciągu ostatniej doby w Kuwejcie spadło prawie 33,7 litra deszczu na metr kwadratowy - poinformował Departament Meteorologii w Kuwejcie. Zazwyczaj przez cały listopad w Kuwejcie spada około 21 litrów deszczu.

  Ulewne deszcze utrzymywały się przez cały tydzień. W nocy z poniedziałku na wtorek w Kuwejcie spadło 58 litrów deszczu, co stanowi ponad jedną trzecią średnich rocznych opadów.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska znajdzie się na skraju niżu Quentino z rejonu Zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...