Informacje
 • Powodzie sparaliżowały Tybet

  05-08-2016 11:55 Xuzhong zniszczony przez ulewy
  Powodzie sparaliżowały Tybet

  Powodzie sparaliżowały Tybet

  Reuters TV

  Takiej klęski nie było w tym rejonie od 37 lat. Mieszkańcy południowej części Tybetańskiego Regionu Autonomicznego muszą uporać się z ogromnymi stratami spowodowanymi powodzią. Region odcięty został od wszelkich węzłów komunikacyjnych.

  Przez trzy dni, w końcu lipca Tybet  nękany był przez ulewne deszcze. Ostatnie opady spowodowały poważne klęski w miejscach usytuowanych wzdłuż dolnego brzegu rzeki w rejonie Markam, w południowej części Tybetańskiego Regionu Autonomicznego.

  Ludzie odcięci od świata

  Najbardziej ucierpiał Xuzhong leżący nad dolnym brzegiem rzeki Gatuo. Liczące 5600 mieszkańców miasteczko zostało odciętych od reszty świata już na samym początku ulewy. Ulice pokryte są błotem, a wszystkie węzły komunikacyjne, drogi wiejskie oraz obiekty użytku publicznego w pobliżu zostały zniszczone.

  Działania rządu

  Na czas usuwania skutków powodzi mieszkańcy miasta zostali ewakuowani w bezpieczne miejsce, a na miejsce klęski żywiołowej zostało wysłanych 12 zespołów ratunkowych, które starają się możliwie sprawnie przywrócić ludziom komfort życia. Również lokalne przedsiębiorstwa komunikacyjne zaangażowane są w prace mające na celu naprawę uszkodzeń spowodowanych powodzią, aby jak najszybciej to możliwe wznowić komunikację w tym regionie.

  "Naszym celem jest ratowanie życia mieszkańców i zabezpieczenie ich mienia" - zapewnia Tsering Dhondup, przedstawiciel władz miasteczka.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju wyżu Quincy znad Rosji....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...