Informacje
 • Powodzie we włoskiej Kampanii. Mieszkańcy stracili wszystko

  21-10-2015 08:19 Benewent pod błotem

  Południowa Kampania we Włoszech spłynęła błotem na skutek poniedziałkowych intensywnych opadów deszczu. Część miasta Benewent znalazła się pod wodą. Mieszkańcy stracili domy i firmy. Na miejsce przyjechało 400 pracowników ochrony cywilnej, żeby pomóc lokalnej społeczności uporać się z dramatem.

  19 października w południowej Kampanii spadły ulewne deszcze. Koryto rzeki Calore nie było w stanie pomieścić nadmiaru wody i w konsekwencji rzeka wylała, powodując powódź w nisko położonych częściach Benewentu. Dodatkowo na miasto zeszły też lawiny błotne. W konsekwencji zawaliły się mosty i budynki. Ludzie stracili swój dobytek.

  Akcja ratunkowa

  We wtorek do Benewentu przyjechało 400 pracowników agencji ochrony cywilnej. Ich głównym zadaniem jest pomoc mieszkańcom w uporaniu się z tragedią i w ewentualnej ewakuacji, bo zagrożenie ponownym zalaniem jest realne. Poziom wody w pobliskich rzekach Calore i Sabato układa się w strefie stanów ostrzegawczych.

  - Słychać tu krzyk alarmu. To są dramatyczne godziny. Potrzebujemy środków, ludzi i sprzętu, aby uratować każdą cenną pozostałą rzecz - mówił we wtorek poseł do Parlamentu UE Nicola Caputo.

  Stan wyjątkowy?

  Dramatyzmu dodaje fakt, że te same obszary zostały dotknięte powodzią w zeszłym tygodniu. W jej wyniku zmarły dwie starsze osoby. W innych miastach prowincji zostały zerwane linie telefoniczne i wystąpiły przerwy w dostawie gazu. Władze Kampanii przeznaczyły milion euro na akcję ratowniczą i wzywają rząd do ogłoszenia stanu wyjątkowego.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • hue hue hue
  niech nowi koledzy udzodzcy sie odplaca wdziecznoscia i pomoga odbudowac - troche dobrej woli
  ~od a do z /2015-10-21 09:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...