Informacje
 • Powodzie we Włoszech.
  A poza tym najzimniejszy maj od lat

  15-05-2019 15:29 Ulewy, silny wiatr i burze

  Gwałtowna pogoda we Włoszech. W niedzielę pojawiły się intensywne opady deszczu, burze i silniejsze porywy wiatru. W wielu regionach wezbrały rzeki.

  Ulewy, które nawiedziły w niedzielę północne Włochy, spowodowały wezbranie rzek i liczne powodzie w regionie Emilia-Romania. W niedzielę lokalnie spadło ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy, a w poniedziałek 70 l/mkw. Szalał tam również porywisty wiatr. Okresami występowały opady gradu.

  Ostrzeżenia

  Wiele osób zostało ewakuowanych z terenów najbardziej narażonych na katastrofy związane z gwałtowną aurą. W Cesenie dwie osoby zostały uratowane po tym, jak woda powodziowa zalała ich dom.

  Wiele dróg i mostów zostało wyłączonych z użytkowania w obawie, że pojawią się osuwiska i lawiny błotne. Odwołano także kursowanie pociągów między Rimini i Bolonią. W kilku szkołach nie odbywają się zajęcia.

  Jeszcze wtorek w całym regionie Emilia-Romania obowiązywały alarmy ostrzegające przed ulewami. W środę również wydane zostały ostrzeżenia przed intensywnymi opadami, silnymi porywami wiatru i burzami, ale dotyczą jedynie południowych regionów kraju.

  Najzimniejszy od lat

  Jak twierdzą włoscy meteorolodzy, w kraju trwa najzimniejszy maj od wielu lat. Zdarza się, że temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza. W Alpach sypie śniegiem. W poniedziałek w częściach Dolomitów - pasma górskiego na północnym wschodzie Włoch - warstwa śniegu sięgała 1,45 metra wysokości.

  Aura, jaka panuje we Włoszech jest bardzo zaskakująca, szczególnie po łagodnej zimie. W lutym w wielu regionach termometry pokazywały nawet 21 st. C.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Maj może i najzimniejszy.
  Przed nami jeszcze czerwiec, lipiec, sierpień. Nie ma co płakać nad majem. Może będzie słoneczko, prażące, wywołujące pożary. Zatęsknicie za majem.
  ~Nick /2019-05-15 17:35

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...