Informacje

 • Pożary w Australii widoczne z kosmosu

  18-11-2011 16:19

  Na kontynencie trwa walka z ogniem

  Pożary w Australii widoczne z kosmosu

  W Queensland pożarów nie brakuje

  NASA

  Okres, w którym Australię trawią pożary zazwyczaj dobiega końca w październiku. Rok 2011 jest jednak pod tym względem wyjątkowy. Jest połowa listopada, a Australijczycy wciąż zmagają się z ogniem. Zobaczcie, jak pożary w stanie Queensland wyglądają z kosmosu.

  Niska wilgotność powietrza i gigantyczne połacie suchej trawy, zjawiska nietypowe o tej porze roku, sprawiły, że mieszkańcy Australii wciąż muszą liczyć się z niebezpieczeństwem wybuchnięcia pożaru. Przedstawiciele straży pożarnej i i innych służb ratunkowych stanu Queensland raz po raz wydają stosowne decyzje i ostrzeżenia. Obywatelom nie wolno rozpalać samodzielnie ognia przed 1 stycznia 2012 roku.

  Pomimo tego, że Australijczycy zachowują ostrożność, kilka dużych pożarów pustoszy kraj. Na zdjęciu wykonanym 15 listopada przez należącego do NASA satelitę Aqua widać, jak dużo ich jest. Oznaczono je kolorem czerwonym.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Dezinformacja
  Parę dni temu umieściłem tu komentarz, ale się nie pojawił. Powtarzam więc - październik to okres, kiedy w Australii ZACZYNAJĄ się pożary. Nadchodzi lato, busz wysycha i płonie. To dotyczy większości kontynentu. Ktoś, kto pisał ten artykuł, nie ma pojęcia, co pisze, albo pomija jeden szczegół - nie w Australii a w Queensland pożary mogą się teraz kończyć.
  ~Absolut /2011-11-23 18:32

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...