Informacje

 • Problemy na lotniskach, zasypane drogi.
  Wielka Brytania walczy z "minibestią"

  18-03-2018 13:17

  Wiele samochodów utknęło w zaspach śnieżnych

  Takiej zimy nie było od blisko 40 lat. Irlandia pod śniegiem Foto: ENEX | Video:  

  Wiele dróg zostało zablokowanych, odwołano loty, a pociągi przestały jeździć. Nazywana przez brytyjskie media "minibestią ze wschodu" śnieżna aura dotknęła wielu regionów Wysp.

  Intensywne opady śniegu i oblodzenia spowodowały zakłócenia w ruchu drogowym, lotniczym i kolejowym w niektórych częściach Wielkiej Brytanii.

  Brytyjskie służby meteorologiczne (Met Office) wydały ostrzeżenia "bursztynowe", które sugerują możliwe zagrożenie życia na obszarach północno-zachodniej Anglii, hrabstwa Yorkshire na północy, Midlands w centrum i na południowym wschodzie kraju.

  Policja donosi, że warunki drogowe są kiepskie. Wiele tras zostało zablokowanych przez śnieg, w tym na przykład ta wiodąca przez Góry Pennińskie.
  Auta w zaspach i problemy na lotniskach

  Policja z Lincolnshire, hrabstwa we wschodniej Anglii, poinformowała, że około 35 pojazdów utknęło na noc w zaspach śnieżnych w pobliżu Edlington. Funkcjonariusze spędzili siedem godzin na wykopywaniu i holowaniu wszystkich opuszczonych pojazdów na odcinku między Baumber i Horncastle.

  Tymczasem lotnisko w Bristolu zamknięte było w niedzielę rano, jednak władze portu zapowiadają, że do końca dnia należy spodziewać się utrudnień. Inne porty lotnicze, w tym Heathrow, Gatwick, Stansted i Luton, prosiły pasażerów o sprawdzenie informacji dotyczących lotu tuż przed podróżą. Mogą jeszcze występować opóźnienia.

  Ponad setka połączeń także z lotniska Heathrow została odwołana w sobotę. W niedzielę również mogą wystąpić zakłócenia. Rzecznik British Airways wskazał, że ze względu na warunki meteorologiczne trzeba przed startem odladzać samoloty dla zapewnienia bezpieczeństwa.

  Brytyjscy przewoźnicy: Great Western Railway, South Western Railway i Great Northern Rail zgłosili opóźnienia i odwołali pociągi.  Opady nawet do 25 centymetrów

  Żółte ostrzeżenia o śniegu i lodzie obejmują większości Anglii i Walii, środkowej i południowo-zachodniej Szkocji oraz część Irlandii Północnej aż do niedzielnego wieczoru. Temperatura w szkockim regionie Highlands może spaść nawet do -8 stopni Celsjusza w ciągu dnia.

  W części południowo-zachodniej Anglii może pojawić się opad rzędu 5-10 centymetrów śniegu, w wyższych partiach 15-25 cm, szczególnie w Dartmoor.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Objęła nas zewsząd fala upałów. "Polska ledwie dyszy z gorąca, panują warunki at...

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki w sierpniu jeszcze nie raz odwiedzi Polskę....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska będzie po wpływem wyżu znad Białorusi....