Informacje

 • Przeleciała kula ognia. Dziwny obiekt spadł z nieba i wylądował w sadzie

  21-10-2018 13:08

  Metalowy przedmiot w kalifornijskim ogrodzie

  Niezwykły obiekt w Układzie Słonecznym Foto: Kings County Sheriff's Office | Video: Large Binocular Telescope Observatory

  Detektywi z hrabstwa Kings w środkowej części stanu Kalifornia brali udział w niecodziennej interwencji. Zaniepokojony właściciel sadu wezwał ich po tym, jak znalazł na swoim terenie dziwny obiekt. Wcześniej mieszkańcy Kalifornii zgłaszali tajemnicze rozbłyski na niebie.

  Znaleziska dokonano w ubiegłą sobotę w Hanford. Pochodzenie przedmiotu początkowo było owiane tajemnicą. Jednym z tropów był start rakiety SpaceX Falcon 9, która wystartowała kilka dni wcześniej. Z tego też powodu funkcjonariusze poinformowali o swoich podejrzeniach bazę Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Kalifornii (Vandenberg Air Force Base).

  - Jestem pewien, że nie pochodzi od nas. To wygląda, jakby weszło w atmosferę - mówił w rozmowie z portalem FOX News przedstawiciel firmy SpaceX.

  Również Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) poinformowała, że obiekt nie pochodził z żadnego z ich startów z bazy Vandenberg. Tłumaczyli to tym, że ich obiekty przelatują nad zbiornikami wodnymi, aby właśnie zniwelować ryzyko przedostania się fragmentów na zamieszkane tereny.

  Zbiornik paliwa wylądował w ogrodzie

  Rozwiązanie zagadki udało się uzyskać dopiero po tygodniu. Pracownicy bazy Vandenberg ustalili, że metalowy przedmiot był najprawdopodobniej zbiornikiem paliwa, który odłączył się od satelity Iridium nr 70 wystrzelonej pod koniec lat 90. Przekazano, że zbiornik paliwa musi zostać dokładnie zbadany, by móc to potwierdzić w stu procentach.

  Celem tego konkretnego zbiornika paliwa było magazynowanie paliwa wykorzystywanego do zasilania satelity podczas zmiany orbity w kosmosie.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • jaka jest szansa że....
  podobno szansa trafienia mnie tym w łeb jest mniejsza niż wygranie w totolotka.Co nie znaczy że nie niemożliwe.
  alamo905 /2018-10-22 20:54

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....