Informacje

 • Puma zaatakowała rowerzystów. Wlokła ofiarę, próbowała zakopać zwłoki

  21-05-2018 12:21

  Zwierzę zostało uśpione

  Pumy rzadko atakują ludzi Foto: Shutterstock | Video: TVN Meteo

  Spotkanie z pumą skończyło się tragicznie. Zwierzę śmiertelnie raniło rowerzystę, drugiemu udało się uciec. Już będąc w szpitalu, relacjonował, co wydarzyło się podczas sobotniej wyprawy po Górach Kaskadowych.

  SJ. Brooks i Isaac M. Sederbaum jeździli po szlakach w Górach Kaskadowych niedaleko Seattle, w stanie Waszyngton. Za nimi podążała puma. Szeryf hrabstwa Ryan Abbott stwierdził, że zrobili oni wszystko, co zalecają wytyczne w przypadku takiego spotkania: zeszli z rowerów i zaczęli hałasować, usiłując wystraszyć zwierzę.

  Mężczyzna, który przeżył atak, w pewnym momencie uderzył pumę w głowę rowerem. Zwierzę uciekło do lasu, szybko jednak wróciło. Wtedy spotkanie przybrało dramatyczny bieg. Puma rzuciła się na mężczyznę, zacisnęła zęby na jego głowie i zaczęła nim potrząsać. W pewnym momencie zaatakowała drugą osobę i to ona została ofiarą.

  Mężczyzna po oswobodzeniu wsiadł na rower i rzucił się do ucieczki. Relacjonował później, że widział, jak zwierzę zaciąga drugą osobę do legowiska.

  Niezwykle rzadkie zachowanie

  Po zajściu mężczyzna przejechał ponad trzy kilometry, by zadzwonić po pomoc.

  - To wyjątkowo tragiczna historia - powiedział Alan Myers ze stanowego departamentu zajmującego się dzikimi zwierzętami. - To niezwykle rzadkie dla pum, aby zachowywać się tak agresywnie wobec ludzi - tłumaczył.

  Ofiara była gryziona w kark, twarz i nogi. Uratowany mężczyzna miał rany gryzione i zadrapania na głowie, twarzy i karku - wyliczył Myers. W niedzielę przeszedł operację i nadal pozostaje w szpitalu.

  Zwierzę uśpiono

  Gdy służby odnalazły ciało, puma wciąż stała nad ofiarą.

  - Ciało było wleczone do miejsca, w którym zwierzę częściowo zakopało je pod kłodą - powiedział Myers. Oficer oddał strzał w kierunku zwierzęcia, jednak nie trafił, a puma uciekła. Niedługo potem psy pomogły w jej wytropieniu i zwierzę zostało uśpione.

  Myers zapowiedział, że zostanie wykonana sekcja zwłok. Wszystko po to, aby poznać przyczynę tak agresywnego zachowania. Pumy nie mają w zwyczaju atakować ludzi. Zazwyczaj wybierają ucieczkę. Był to drugi w ciągu stu lat śmiertelny atak pumy na człowieka w stanie Waszyngton.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • nie
  zwierze zostalo uspione, poczulo krew czlowieka i moze zaczac polowac na ludzi
  ~nie /2018-05-22 12:25
 • Dżentelmen
  Prawdziwy dżentelmen !
  Zamiast bronic kobiety to dał nogę....
  Ruski by całkiem inaczej zareagował.
  ~kol90 /2018-05-22 10:45
 • hmm
  po cholerę zabili zwierzaka ? nie widzę tu jego winy. jak ktoś komu wchodzi na jego terytorium to powinien się liczyć z możliwością ataku. ludzi ogarnia międzykontynentalna głupota, żal na to wszystko patrzeć.
  ~aaaa /2018-05-22 08:46
 • CO TO ZA WIADOMOŚĆ
  Karmienie ludzi negatywnymi informacjami...a gdzie te dobre np: nowinki technologiczne, ktoś komuś pomógł ...gdzie....
  ~Zorro /2018-05-22 08:25
 • usypianie
  po ataku drapieżnika na człowieka zwierze usypia się lub odstrzeliwuje ponieważ często zasmakowało krwi i przestało się bać. Dlatego bardzo często na niedźwiedzia morderce poluje się do skutku bo niemal ze stuprocentową pewnością zaatakuje znowu.
  Agrat1970 /2018-05-21 23:04

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....