Informacje
 • Rekin zaatakował na meksykańskim wybrzeżu

  26-03-2019 09:01 32-letni mężczyzna został ranny
  Naukowcy zbadali zachowania żarłaczy podczas polowań Foto: ENEX | Video: ENEX/Credit Jewell et al. 2019 Biology Letters

  Chwile grozy przeżył amerykański turysta na plaży w stanie Guerrero, w Meksyku. Gdy pływał w oceanie nagle został ugryziony przez rekina.

  Według doniesień meksykańskich mediów do ataku doszło w czwartek 21 marca około godziny 17.30 lokalnego czasu w Troncones w stanie Guerrero, położonym w południowo-zachodnim Meksyku.

  32-letni Amerykanin - Alex Wilton pływał około 20 metrów od brzegu kiedy nagle poczuł intensywny ból w prawej nodze. Natychmiast odwrócił się zobaczył ogromnego rekina.

  Głęboka rana

  Rekin ugryzł mężczyznę w prawą nogę i zostawił głęboką ranę długości 25 centymetrów. Dziewczyna Wiltona i inni plażowicze pomogli wyjść mężczyźnie z wody i zabrali go do prywatnej kliniki w Zihuatanejo, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.

  Cresencio Reyes Torres, burmistrz La Unión de Isidoro Montes de Oca, gminy, w której znajduje się Troncones, poinformował, że Wilton wrócił już do Stanów Zjednoczonych i jest w dobrym stanie.

  Według lokalnych rybaków obecność rekinów na wybrzeżu Guerrero wynika ze zmian prądów morskich, w tym zmian temperatury. Zimne prądy oceaniczne przybliżają rekiny, na przykład żarłacze wielkogłowe do brzegu. Właściciele hoteli apelują do władz, aby monitorowały wody.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...