Informacje
 • Rekord dnia na Węgrzech.
  "Jest mi tak zimno. Mam ciepłe buty"

  10-07-2019 19:07 A czerwiec był rekordowo ciepły

  Na północy Węgier we wsi Zabar w środę nad ranem padł rekord dnia temperatury. Termometry pokazały tam zaledwie 3,5 stopnia Celsjusza.

  Rekord odnotowano na północy kraju 10 lipca we wsi Zabar w komitacie Nograd. Temperatura wyniosła 3,5 stopnia Celsjusza - poinformował Krajowy Urząd Meteorologiczny na swoim profilu na Facebooku.

  W komunikacie napisano, że rekord padł na skutek przemieszczania się w kierunku Węgier suchej i chłodnej masy powietrza przy jednoczesnym braku zachmurzenia.

  - Żyję tu 100 lat, ale nigdy nie mieliśmy takiego lipca. Jest mi tak zimno. Zobaczcie, jak jestem ubrana, mam ciepłe buty, a nawet koc - powiedziała Ilonka Sulcz, mieszkanka wsi Zabar.

  Pobity rekord dnia z 2000 roku

  Dotąd najniższą temperaturę dla 10 lipca (4,3 st. C) zanotowano w 2000 roku we wsi Gagyvendegi na północnym wschodzie kraju, przy granicy ze Słowacją.

  Prognozy wskazują, że w najbliższych dniach nie będzie znaczącego ocieplenia. W środę w ciągu dnia można się spodziewać temperatury rzędu 22-26 st. C.

  Ubiegły miesiąc był tymczasem najcieplejszym czerwcem na Węgrzech od 1901 roku, czyli od początku prowadzenia pomiarów. Tegoroczna średnia temperatura wyniosła 22,66 st. C. To o 0,32 st. więcej niż poprzedni rekord z czerwca 2003 roku (22,34 st. C).

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...