Informacje

 • Rekord Guinnessa w Indiach.
  Przybyło 66 milionów drzew

  04-07-2017 10:25

  Akcja w stanie Madhya Pradesh

  W Indiach posadzono ponad 66 milionów drzew

  CMO Madhya Pradesh/ twitter

  Z kraju niedbającego o środowisko naturalne, Indie zaczynają zmieniać się w państwo inwestujące w przyrodę. W niedzielę udowodnił to rząd stanu Madhya Pradesh, sadząc miliony drzew.

  Zaledwie 12 godzin wystarczyło mieszkańcom indyjskiego stanu Madhya Pradesh na posadzenie ponad 66 milionów drzew 20 różnych gatunków. Akcja odbyła się w niedzielę między 7 rano a 19 wieczorem czasu lokalnego.

  W akcję włączyło się 1,5 miliona osób.

  Poprzedni rekord w tej samej kategorii również należy do Hindusów. W zeszłym roku do ziemi trafiło ponad 49 milionów młodych drzew, w północnej części stanu Uttar Pradesh. Akcja trwała nieco dłużej, bo 24 godziny, Tegoroczny wyczyn prawdopodobnie trafi do Księgi Rekordów Guinnessa.

  Porozumienie Paryskie

  Indie w ramach Porozumienia Paryskiego zobowiązały się do zwiększenia powierzchni lasów do 95 milionów hektarów. Rząd stanu przeznacza na ten cel 6,2 miliarda dolarów oraz zachęca inne rejony Indii do podjęcia takiego samego przedsięwzięcia.

  Premier stanu, Shivraj Singh Chouhan, na oficjalnym profilu Madhya Pradesh na portalu społecznościowym napisał, że jest dumny z tej inicjatywy. Madhaya jest jednym z pierwszych indyjskich regionów biorących udział w takiej akcji.
  Do sadzenia przyłączyli się również mnisi, wojskowi czy dzieci, uczestniczące w inicjatywie całymi szkołami.
   

  Indie obecnie nie są dobrze kojarzone w dziedzinie walki ze zmianami klimatu. Kraj jest trzecim w kolejności państwem na świeci produkującym najwięcej dwutlenku węgla. Notuje się tam bardzo niską jakość powietrza, spala się wiele węgla, często nie oczyszcza ścieków.

  W dobrym kierunku

  Jeżeli Indie będą kontynuować swój marsz w stronę stania się światową potęgą gospodarczą, pojawią się naciski, aby inwestować w odnawialne źródła energii oraz w ochronę środowiska.

  Porozumienie Paryskie to pierwsze w historii powszechne, prawnie wiążące światowe porozumienie w dziedzinie klimatu. 195 krajów zobowiązało się do jego przestrzegania w celu zapobiegnięcia wzrostu temperatury globalnej o więcej niż dwa stopni Celsjusza. Celem długoterminowym miałoby być ograniczenie wzrostu do 1,5 stopnia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Jaka dzicz??
  Ja chcę wybudować dom na działce na którym rosły 2 drzewa uniemożliwuające mi budowę. Wyciąłem więc a zrekompensuję stratę drzew ogrodem jak już zamieszkam.
  Ludzie nie wycinają drzew tylko dla przyjemności. Są różne przyczyny.
  ~Tom /2017-07-06 08:53
 • Uwaga
  na pewnego polskiego ministra! Nie wpuszczajcie go do siebie.
  Anta56 /2017-07-04 11:39
 • A u nas
  kurde tylko by cięli, jak jakaś dzicz. Nieważne, czy Szyszko, czy ktokolwiek inny cokolwiek zmienił w prawie - chore jest to, że jak tylko przepisy załagodzono, to Polacy rzucili się z piłami na drzewa, jakby im one tak bardzo wszędzie przeszkadzały. Jesteśmy narodem chciwusów ..
  ~sobmar /2017-07-04 11:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...