Informacje
 • Ryzykowne lądowanie. Zobacz,
  jak samolot wpada w turbulencje

  11-10-2016 16:35 Trudne warunki pogodowe w Australii

  Silne turbulencje samolotu w Melbourne

  Turbo Productions

  Australia zmaga się z gwałtowną pogodą. Na południowo-wschodnim wybrzeżu obecnie potężnie wieje. Porywy wiatru mają taką siłę, że samoloty mają spore problemy podczas manewrów.

  Trudnej australijskiej pogody i spowodowanych nią turbulencji doświadczyli pasażerowie lecący 9 października z miejscowości Burnie w Tasmanii do Melbourne w stanie Wiktoria. Jedna z osób, które były wtedy na pokładzie samolotu, nagrała krótki film i umieściła na Instagramie.

  W mediach społecznościowych pojawiło się także inne nagranie samolotu, który zmaga się z silnym wiatrem przy lądowaniu w Melbourne.


  Burze i wiatr do 137 km/h

  W ciągu ostatniego tygodnia w południowo-wschodniej Australii występowały gwałtowne burze, a wiatr osiągał prędkość około 100 km/h. Najsilniejsze porywy występowały w niedzielę 9 października i wynosiły 137 km/h.

  W wyniku awarii spowodowanej trudnymi warunkami pogodowymi, w Melbourne ponad 40 tys. gospodarstw nie ma prądu. Gwałtowne burze i silny wiatr, które przeszły wtedy przez miasto, przewracały wyrywały drzewa i przewracały je na drogi, domy i samochody. Jest jedna ofiara - około 50-letnia kobieta zginęła, gdy na jej dom spadło drzewo.

  Działanie wiatru

  Wiele osób zamieszcza w mediach społecznościowych materiały świadczące o dużej sile wiatru. Choć porywy ponad 100 km/h mogą być bardzo niebezpieczne, znalazły się także zdjęcia i filmy, które pokazują, że dużą siłę wiatru można wykorzystać w kreatywny sposób.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...