Informacje
 • Seria tornad w Stanach Zjednoczonych.
  Nie żyją cztery osoby

  20-04-2019 20:04 Wiatr łamał drzewa i niszczył budynki

  Szereg gwałtownych burz przetoczył się w ostatnich dniach przez południowe i wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Aura była bardzo niebezpieczna - zginęły cztery osoby.

  Porywisty wiatr w czwartek i piątek wyrywał drzewa z korzeniami, zrywał linie elektroenergetyczne i uszkadzał budynki na wschodnim wybrzeżu USA. Jak poinformował meteorolog CNN Taylor Ward, w piątek tereny od Florydy po Wirginię nawiedziło 11 tornad.

  Zabici

  Groźna pogoda przyczyniła się do śmierci kilku osób. W nocy z czwartku na piątek w stanie Missisipi zginął 24-latek. Jak poinformował koroner z hrabstwa Amite, mężczyzna stracił życie, jadąc samochodem w ciężkich warunkach pogodowych. W hrabstwie Neshoba zginął kierowca, na którego samochód przewróciło się drzewo. W jednostce osadniczej Woodville w stanie Floryda ofiarą śmiertelną był ośmiolatek - drzewo przywaliło jego dom. Kolejną ofiarą nawałnic była mieszkanka hrabstwa St. Clair w stanie Alabama. 42-letnia kobieta zmarła, gdy w czwartek na jej dom spadło drzewo - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa. Podczas wypadku był z nią jej dziesięcioletni syn, który odniósł jedynie niewielkie obrażenia.

  To nie koniec burz

  Jak poinformowała Narodowa Służba Pogodowa (NWS), front burzowy, który przyniósł śmiercionośne zjawiska, zmierza teraz na północny wschód, a w niedzielę znajdzie się nad Nową Anglią. NWS wydała ostrzeżenia przed możliwością wystąpienia powodzi. Według informacji meteorologa CNN Ivana Cabrery gwałtowna pogoda zagraża prawie 40 milionom mieszkańców.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...