Informacje

 • "Siedzisz na trawie, a tu nagle miażdży cię kibelek nadlatujący z kosmosu"

  15-06-2018 12:25

  Wiatr poszalał w Kolorado

  Diabełek pyłowy nad zalewem w Kobylej Górze Foto: Gabriel Flores/Facebook | Video: Sebastian Pałat

  To był naprawdę silny i nagły powiew wiatru. Ludzie z trudem trzymali się na nogach. Wtem wysoko w powietrze pofrunęły dwie przenośne toalety. "Scena jak z 'Czarnoksiężnika z krainy Oz'" - komentowali internauci.

  Był słoneczny, ciepły dzień w Commerce City, mieście w amerykańskim stanie Kolorado. Pogoda sprzyjała przebywaniu na wolnym powietrzu. Wiele osób odpoczywało w miejskim parku. Nagle zerwał się wiatr. I to jaki...

  To, co wyczyniał, utrwalił na filmie Gabriel Flores. Nagranie opublikował w poniedziałek na Facebooku. Do piątkowego południa obejrzało je prawie 1,2 miliona internautów. Udostępniali je dalej w mediach społecznościowych, opatrując licznymi komentarzami. "Scena jak z 'Czarnoksiężnika z krainy Oz'" -  porównywali niektórzy.

  "Pomyśl tylko. Siedzisz na trawie i cieszysz się miłym piknikiem. A tu nagle miażdży cię kibelek nadlatujący z kosmosu" - żartował ktoś w komentarzu. "Przestańcie to retweetować, bo mnie wyrzucą z pracy za ciągły śmiech" - napisał ktoś inny.
  Wiatr porwał toalety

  Na nagraniu widać, jak mocniejszy podmuch sprawia, że wszystko dookoła zaczyna latać. W powietrzu unoszą się balony, papiery, piłki. Wiatr nie oszczędza rozstawionego na trawie namiotu, szarpiąc go i częściowo wyrywając z ziemi. Ludzie padają na kolana, chroniąc siebie i dzieci.

  W pewnym momencie w niebo lecą... dwie przenośne toalety. Początkowo suną po chodniku, po czym uderzają w zaparkowane samochody. Jedna od razu unosi się na wysokość kilku-kilkunastu metrów. Kiedy zaczyna spadać, w górę szybuje druga. Na szczęście obie poruszały się bez "pasażerów" w środku.

  Nie wiadomo, czy ktoś został ranny ani kiedy dokładnie doszło do zdarzenia.

   


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • cuda?
  latajace kible to pikus ale reklamy sa super najlepsze na swiecie przecudowne.
  ~pympek /2018-06-15 13:46

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...