Informacje
 • Silne porywy, obfite opady.
  Komórka burzowa w Teksasie

  14-12-2018 20:07 Służby meteorologiczne wydały alerty
  Zima zaatakowała Chiny Foto: ENEX | Video: ENEX

  Nad Teksasem w Stanach Zjednoczonych przechodzą burze. Towarzyszą im intensywne opady deszczu i śniegu oraz porywisty wiatr.

  W Teksasie pojawiła się komórka burzowa, która w piątek może dać się we znaki mieszkańcom tego stanu. Wiatr w porywach może rozpędzić się do ponad 88 kilometrów na godzinę. Lokalnie może osiągać prędkość 150 km/h. Silnie wiać będzie od godziny 11 do 17 lokalnego czasu.

  Intensywne burze zmierzają w stronę Środkowego Teksasu. W miastach Lampasas, Mason i San Saba porywisty wiatr może ustąpić dopiero w piątek rano czasu lokalnego. W hrabstwie Hill prognozowane są opady śniegu. Synoptycy przewidują jednak, że mimo obfitych opadów, śnieg szybko stopnieje.

  Wydano alerty

  Według meteorologa Travisa Herzoga najsilniej powieje na południowym zachodzie miasta Houston, w Teksasie, a następnie wzdłuż wybrzeża. Dlatego pracownicy amerykańskiego Centrum Prognozowania Burz wydali alerty przed niebezpieczną pogodą. Służby meteorologiczne ostrzegają przed silnym wiatrem, podtopieniami i falami.

  Firmy energetyczne ostrzegają, że w miejscach, gdzie prędkość porywów będzie większa niż 80 km/h mogą pojawić się przerwy w zasilaniu.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed świętami zimne powietrze z północy ustąpi miejsca ciepłemu z południa....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Katharina znad Skandynawii...