Informacje
 • Silne trzęsienie ziemi na Bali.
  Ucierpiały świątynie i domy mieszkalne

  16-07-2019 09:26 Miało magnitudę 6,1

  Wtorkowy poranek był bardzo niebezpieczny dla przebywających w okolicy miasta Denpasar na indonezyjskiej wyspie Bali. Doszło do trzęsienia ziemi. Ucierpiały świątynie i budynki mieszkalne.

  We wtorek - w odległości ponad stu kilometrów na południowy zachód od miasta Denpasar na Bali - zatrzęsła się ziemia. Epicentrum znajdowało się około stu kilometrów pod powierzchnią wody.

  Trzęsienie miało magnitudę 6,1 - podało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Z kolei amerykańska instytucja badawcza United States Geological Survey poinformowała, że było nieco słabsze - o magnitudzie 5,7.

  Nie ma doniesień o ofiarach i rannych.

  Relacje świadków

  Jedna z osób przebywających w Denpasarze relacjonowała, że po pojawieniu się drgań ludzie wybiegli w  piżamach na ulicę z lokalnego pensjonatu.

  Według innego świadka, Marca Voorsta, przebywającego w okolicy świątyni Pura Ulu Watu, trzęsienie przypominało przejazd w bliskiej odległości ciężkiej ciężarówki lub pociągu. Jak dodał, mieszkańcy poradzili już sobie z paniką pomimo drżenia budynków.

  Indonezyjska agencja ds. łagodzenia skutków katastrof pokazała zdjęcia szkód w świątyni Lokanatha.

  - Odczuliśmy trzęsienie dość mocno, ale na szczęście nikt nie został ranny. Pojawiły się tylko niewielkie szkody. Już wszystko wróciło do normy - powiedział Lius Winarto, pracownik jednego z pobliskich hoteli.

  Według lokalnych mediów, w różnych częściach południowej części wyspy doszło do zniszczeń w budynkach mieszkalnych, szkołach i świątyniach.

  Odczuwalne w sąsiedztwie

  Jak podała indonezyjska agencja meteorologii i geofizyki, drgania odczuwalne były także na sąsiednich wyspach - Lomboku i Jawie. W mieście Banyuwangi na Jawie częściowo zawalił się dach jednego z meczetów. Indonezyjskie ministerstwo transportu poinformowało, że lokalne lotnisko działa już normalnie.

  Indonezja doświadcza częstych trzęsień ziemi z racji swojego położenia w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia. Do najbardziej niszczycielskiego trzęsienia doszło 26 grudnia 2006 roku. Miało siłę 9,5 i w wywołało tsunami. Życie straciło wtedy około 226 tysięcy osób.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed końcem miesiąca na południu Polski znowu może być aż 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczała zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...