Informacje
 • Siódmy dzień akcji ratunkowej 2,5-latka.
  Na miejscu pracuje ponad 300 osób

  20-01-2019 19:42 Służby wiercą dwa tunele

  Trwa akcja ratunkowa 2,5-letniego Yulena, który w ubiegłą niedzielę wpadł do odwiertu górniczego w hiszpańskiej Maladze. Służby drążą dwa tunele, które pozwolą na wyciągnięcie chłopca.

  Pierwszy z tuneli, który umożliwi dostać się do chłopca ma mieć długość 60 metrów, a jego wiercenie rozpoczęło się w sobotę po południu i miało zająć 15 godzin. Działania utrudnia jednak ukształtowanie terenu. Jak poinformowała na Twitterze w niedzielę wieczorem María Gámez, reprezentująca na miejscu hiszpański rząd, inżynierom udało się przewiercić 40 metrów.

  Na ratunek chłopcu

  Kiedy uda skończyć się pierwszy tunel, dla ekipy ratunkowej kolejnym zadaniem będzie wydrążenie drugiego tunelu, co według szacunków ma zająć 20 godzin. To dzięki niemu służby dostaną się do 2,5-latka.

  Akcja ma potrwać około 35 godzin, a jej zakończenie planowane jest na poniedziałkowy poranek.

  Na miejscu pracuje ponad 300 osób. Sprowadzono ciężki sprzęt, który umożliwia wiercenie głębokich tuneli.

  Inżynierowie stworzyli też specjalną kapsułę, która pozwoli górnikom dostać się do chłopca. Jak poinformował Julian Moreno, dyrektor techniczny zespołu strażaków, kapsuła ma kształt klatki i zbudowana jest z żelaza. Waży około 300 kilogramów i ma 1 metr szerokości i 2,5 metra wysokości.

  Siedem dni w otworze wiertniczym

  Do tragedii doszło 13 stycznia, gdy 2,5-latek bawił się z innym dzieckiem koło gospodarstwa należącego do członków swojej rodziny. Świadkowie twierdzą, że krótko po wypadku słyszeli płacz chłopca wydobywający się z otworu.

  Jak podają hiszpańskie media, rodzice Yulena przeżyli inną tragedię w 2017 roku - ich trzyletni syn zmarł nagle na zawał serca podczas spaceru po plaży niedaleko Totalan.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...