Informacje
 • Śmiertelne śnieżyce w Japonii. Trzy osoby nie żyją

  18-12-2014 08:35 W ciągu doby spadło ponad metr śniegu
  Śmiertelne śnieżyce w Japonii. Trzy osoby nie żyją

  3 osoby nie żyją z powodu intensywnych opadów śniegu

  Reuters TV

  W Japonii trzy osoby zginęły z powodu intensywnych opadów śniegu. W niektórych miejscach w ciągu jednej doby spadło ponad metr białego puchu. Śnieżyce, które pojawiły się na północy i zachodzie tego regionu sparaliżowały drogi i lotniska.

  W środę 17 grudnia dwa pojedyncze układy niskiego ciśnienia zaczęły nasuwać się nad zachodnią i północną Japonię. Wraz z nimi nad tym regionem pojawił się silny wiatr oraz obfite opady śniegu. Niestety z powodu śnieżyc do tej pory odnotowano śmieć trzech osób.

  - Układ niskiego ciśnienia nasilił się dramatycznie, gdy przeniósł się w pobliżu wybrzeża Pacyfiku. Teraz jest zablokowany na wschodnim krańcu Hokkaido - informował meteorolog Nick Wiltgen z weather.com.

  Śmiertelne śnieżyce w Japonii

  Pierwszą ofiarą śnieżyc jest 74-letnia kobieta, która straciła życie w wyniku zawalenia dachu. Zadaszenie magazynu nie wytrzymało naporu śniegu. Dwie pozostałe osoby zginęły w wypadkach drogowych.

  W Hokkaido z powodu opadów śniegu dwie osoby zostały ranne. Jeden człowiek poślizgnął się i złamał nogę. Drugi wylądował w szpitalu z połamanymi żebrami. Silny wiatr przewrócił jego przyczepę.

  Śnieżyca uwięziła również trzech mężczyzn na górze Mount Shiraga na wyspie Sikoku w zachodniej Japonii. Nie są w stanie samodzielnie zejść ze szczytu. Lokalne władze wstrzymały akcję ratunkową z powodu obfitych opadów śniegu. Miała być wznowiona w czwartek rano (czasu lokalnego).

  Ponad metr śniegu

  W prefekturze Niigata w ciągu jednej doby spadło ponad metr śniegu. Z dnia na dzień spore opady białego puchu (20 cm) odnotowano również w miejscowości Nagoya. Według Japońskiej Agencji Meteorologicznej pierwszy raz od siedmiu lat spadło tak dużo śniegu.

  Agencja wydała ostrzeżenia w 11 z 47 prefektur. Zaleca, by pozostać w domach do czasu ustabilizowania się sytuacji pogodowej.

  Paraliż komunikacyjny

  Jak informują lokalne media, z powodu śnieżyc ponad 300 lotów zostało anulowanych. Również w ruchu kolejowym wystąpiły utrudnienia. Tysiące zdenerwowanych pasażerów oczekiwało na dworcach na spóźnione pociągi w zachodniej i północnej Japonii. Dziesiątki samochodów utknęły pod grubą warstwą białego puchu.

  W samym Tokio nie odnotowano utrudnień.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • BARDZO
  BARDZO INTELIGENTNA WYPOWIEDŹ tego pana japońca.
  ~anjk /2014-12-18 12:13

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...