Informacje
 • "Śnieg lepiej wygląda w górach". Miasto w korkach, do pracy na nartach

  17-01-2018 17:48 Przy sprzątaniu ulic Oslo pracowało 300 osób

  W stolicy Norwegii we wtorek duże opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu ulicznym. Niektórzy mieszkańcy, by uniknąć korków, podążali do pracy na nartach biegowych.

  We wtorek na Oslo spadło 10 cm śniegu. W porannych godzinach szczytu utworzyły się korki. Wiele osób uznało, że szybciej i zdrowiej będzie poruszać się po mieście na nartach biegowych. Niektórzy mieszkańcy w ten właśnie sposób dotarły do pracy.

  - We wtorek narty były najlepszym pomysłem, nawet w centrum Oslo. Było mokro i prawie nic nie było widać - tłumaczyła 31-letnia Sara Johannessen, która wybrała narty zamiast samochodu. - Myślę, że to świetny pomysł na rozpoczęcie dnia. Coś zupełnie innego niż to, co robię zazwyczaj - dodała.

  Także 56-letni Jens Deunk z dzielnicy Majorstuen w zachodniej części Oslo musiał zmienić plan dnia w związku z obfitymi opadami. Ocenił przy tym, że śnieg lepiej wygląda w górach.

  "Sytuacja awaryjna"

  Władze miasta podały, że przy sprzątaniu śniegu z ulic miasta pracowało 300 osób. Prognozy sprawiły, że przygotowania do wzmożonego ataku zimy rozpoczęto już w weekend. Sprawdzono między innymi, czy sprzęt jest w dobrym stanie.

  - Od dawna nie doświadczyliśmy tak dużych opadów śniegu w Oslo. Dla nas była to sytuacja awaryjna - zaznaczyła Monica Olsen z departamentu środowiska stołecznych władz.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zarówno pod koniec stycznia, jak i na początku lutego do Polski nadal będzie nap...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem słabego klina wysokiego ciśnienia....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...