Informacje
 • Śnieg pierwszy raz od ponad dekady. Zima dotarła do Bagdadu

  12-02-2020 14:59 Spadło pięć centymetrów śniegu

  W Bagdadzie zrobiło się biało. Według synoptyków spadło około 2,5-5 centymetrów śniegu. Przyczyną tej niecodziennej pogody jest napływ zimnego powietrza z Rosji.

  We wtorek rano stolica Iraku - Bagdad pokryła się śniegiem. - To był piękny moment. Teraz życie wraca do normy - mówił w rozmowie z agencją Associated Press mieszkaniec Bagdadu.

  Jak podaje Al Jazeera, poprzednio odnotowano opady śniegu w Bagdadzie w 2008 roku. Padało jednak mało i krótko, a wszystko, co spadło, szybko zmieniło się w błoto. Był to wtedy pierwszy śnieg od co najmniej stu lat.

  Kilka centymetrów śniegu

  Starszy meteorolog AccuWeather, Jason Nicholls, stwierdził, że w Bagdadzie spadło około 2,5-5 centymetrów śniegu. Prognozowano, że we wtorkową noc temperatura spadnie do -2,7 stopnia Celsjusza. To o 7 st. C mniej niż zazwyczaj o tej porze roku.

  Jak dodał meteorolog, dla północnych regionów Iraku śnieg nie jest niczym nadzwyczajnym. Te części kraju leżą wyżej nad poziomem morza, co czyni je bardziej podatnymi na opady śniegu. W Bagdadzie jednak to "dość rzadka sytuacja".

  Nicholls powiedział, że powodem tej niecodziennej aury jest napływ zimnego powietrza z Rosji. Do niedzieli pogoda ma wrócić do normy, a temperatura sięgnąć ponad 20 st. C.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Skutki zmian klimatu
  A u nas śniegu w tym roku nie było, jedynie kilkanaście godzin poleżał i stopniał 29 stycznia. Globalne ocieplenie daje o sobie znać takimi anomaliami.
  ~Nick /2020-02-12 21:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...