Informacje
 • Śnieg w Grecji i w Turcji. Poważne utrudnienia

  07-01-2020 14:32 Samochody ślizgały się na drogach

  Zimowej pogody nie powinniśmy spodziewać się na razie w Polsce. Śnieg pojawił się jednak w Grecji i Turcji. Padał tak intensywnie, że powodował utrudnienia na drogach i lotniskach.

  Burza, która wkroczyła do Grecji znad Morza Egejskiego, przyniosła w poniedziałek obfite opady śniegu, deszczu i silne porywy wiatru.

  Wiele samolotów utknęło na międzynarodowym lotnisku w Atenach. Problemy były również z połączeniami promowymi. Wszystkie połączenia w głównych portach kraju, czyli Pireus, Rafina i Lavrio zostały zawieszone. Trudne warunki pogodowe mają występować do późnego wtorku.

  Samochody ślizgały się na drogach

  Zimowa aura zapanowała w poniedziałek też w stolicy Turcji Ankarze. Gwałtowne opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia na drogach. Wielu kierowców straciło kontrolę nad samochodami. Niektóre pojazdy ślizgały się na oblodzonych drogach i zderzały ze sobą. Podczas zjeżdżania z góry jeden z pasażerów busa wypadł przez drzwi. Nie ma informacji, aby jakiekolwiek osoby odniosły obrażenia.

  Chwile grozy przeżyli we wtorek pasażerowie jednego z samolotów. Na lotnisku Sabiha Gokcen w Stambule samolot z 164 pasażerami na pokładzie zboczył z pasa startowego i utknął z powodu trudnych warunków. Pasażerowie musieli zostać ewakuowani. Jak poinformowały linie lotnicze Pegasus, nie ma żadnych ofiar. Loty na lotnisku zostały zawieszone do godzin wieczornych we wtorek.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W ostatnich dniach miesiąca będzie nawet 11 stopni ciepła. Do Polski nadal płyni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie na skraju niżu Zehra znad Zatoki Ryskie...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...