Informacje

 • Śnieżyce i porywisty wiatr w Toronto.
  Możliwe są opady deszczu lodowego

  12-02-2019 21:00

  Zima w Kanadzie

  Burza śnieżna w Kanadzie Foto: Reuters | Video: Reuters

  Kanadyjczycy przyzwyczajeni są do trudnych warunków pogodowych, jednak śnieżyce, które dotarły do Toronto, zmusiły władze do odwołania lekcji w szkołach. W środę pogoda może się jeszcze pogorszyć.

  Czerwone alerty przed śnieżycą obowiązują w prowincji Ontario. Towarzyszący burzy wiatr może rozpędzić się w porywach do 70 kilometrów na godzinę.

  Jak informuje kanadyjska stacja telewizyjna CBC, w środę może spaść do 25 centymetrów śniegu. Możliwe są również opady deszczu lodowego, czyli przezroczystych ziaren lodu o średnicy 1-3 milimetrów.

  Obfite opady śniegu mogą znacznie utrudnić podróżowanie, mieszkańcy zostali ostrzeżeni przed nagłą i znacznie ograniczoną widzialnością na drogach.

  Zamknięte szkoły, odwołane loty

  We wtorek tysiące dzieci zostało w domu z powodu gwałtownej pogody. W Toronto zamknięto szkoły, co - jak podkreślają kanadyjskie media - nie zdarza się często. Ostatni raz placówki szkolne w mieście zamknięte były w 2011 roku. Również niektóre uczelnie i uniwersytety odwołały zajęcia.

  Dwa lokalne porty lotnicze doradzały pasażerom, aby przed podróżą sprawdzili status swoich lotów. Według kanadyjskich mediów od godziny 8 czasu lokalnego zostało odwołanych około 30 procent lotów z portu lotniczego Toronto-Lester B. Pearson.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...