Informacje
 • Śnieżyce i powodzie. Trzy ofiary Petry

  21-02-2019 10:37 Burza śnieżna w USA, tysiące odwołanych lotów

  Mieszkańcy prawie 39 stanów USA zmagają się ze skutkami Petry, potężnej burzy śnieżnej. W wypadkach samochodowych zginęły trzy osoby. Problemy komunikacyjne od wtorku miało ponad 100 milionów Amerykanów. W Minnesocie padł nowy rekord opadów śniegu.

  System burzowy Petra od wtorku przyniósł obfite opady deszczu i śniegu na Południu, na Środkowym Zachodzie, w stanach Środkowego Atlantyku i w południowej Nowej Anglii. Trzy osoby zginęły w wypadkach samochodowych - dwie w Pemberton w New Jersey, a jedna na wschód od Manhattanu w Kansas.

  W całym kraju doszło do wielu wypadków. W Nebrasce kilka osób zostało rannych, w tym jedna poważnie.

  Odwołano prawie 2200 lotów. Występowały też utrudnienia w ruchu pociągów. W Wirginii ponad 30 tysięcy domów nie miało prądu.

  Nowy rekord opadów śniegu

  W środę Phil Murphy, gubernator stanu New Jersey, ogłosił stan wyjątkowy. - Zalecamy mieszkańcom New Jersey bezpieczną jazdę - poinformował w oświadczeniu. Podobne ostrzeżenia wydali także gubernatorzy stanów Nowy Jork i Waszyngton.

  W Minneapolis-Saint Paul w stanie Minnesota odnotowano nowy rekord opadów śniegu. Jak podała Narodowa Służba Pogodowa (National Weather Service), w lutym spadło tu około 77 centymetrów śniegu - to więcej niż rekord z listopada 1983 roku.

  W Altoonie w stanie Pensylwania pług śnieżny zderzył się z pociągiem. Kierowca pługa został przewieziony do szpitala.

  Alerty przed groźną pogodą

  Oprócz śniegu zagrożeniem są też intensywne opady deszczu. Alerty przed powodziami błyskawicznymi są w mocy od zachodniego Tennessee po północną Georgię oraz w części Wirginii Zachodniej. Przed kolejnymi opadami śniegu wydano ostrzeżenia od północnej Minnesoty do Maine.

  W hrabstwie Giles w stanie Tennessee intensywne opady deszczu wywołały powódź błyskawiczną. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie pokazujące zalany podjazd, podwórko oraz drogę. Spodziewane są tam kolejne opady, synoptycy prognozują do 12 litrów deszczu na metr kwadratowy. Podobnie może być w też Memphis i Nashvillle.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...