Informacje
 • Śnieżyce i silny wiatr. Zimowy paraliż na Islandii

  12-12-2019 07:23 Przywracanie prądu może potrwać tygodnie

  Islandia od wtorku zmaga się ze skutkami potężnych śnieżyc i wichur. Lokalne media piszą o jednej z największych awarii prądu w ciągu ostatnich dekad. W części kraju nie działają telefony komórkowe, telewizja i radio.

  W wielu regionach Islandii obowiązują ostrzeżenia przed śnieżycami. Towarzyszyć im mogą porywy wiatru wiejące z prędkością do 120 kilometrów na godzinę.

  Jak poinformował publiczny nadawca, są regiony, gdzie zagrożenie mogą stwarzać lawiny. Do tej pory odnotowano je w miejscowości Langidalur, na moście w Svarárbrú oraz w regionie Vestfirðir.

  Nie działają telefony

  Jak poinformował Þorleifur Jónasson z Administracji Pocztowej i Telekomunikacyjnej, w kraju uszkodzona została infrastruktura telekomunikacyjna, a zakłócenia są większe niż kiedykolwiek. W niektórych regionach wyłączono telefonię komórkową, a na północy i na wschodzie kraju nie działa telewizja i radio.

  Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych, ani o osobach rannych.

  Przywracanie prądu może potrwać tygodnie

  Największe spustoszenie pogoda przyniosła w infrastrukturze energetycznej. Według lokalnych mediów, nie udało się zidentyfikować jeszcze wszystkich przerw prądu z powodu zamkniętych dróg. Bardzo możliwe, że usuwanie skutków potrwa kilka tygodni.

  Burmistrz grupy wysp Vestmannaeyjar Íris Róbertsdóttir powiedziała, że noc z wtorku na środę "była jedną z najgorszych".


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...