Informacje
 • Spektakularna burza szturmowała miasto. Drapacz chmur rażony piorunami raz po raz

  12-02-2018 07:42 W australijskim Gold Coast doszło do potężnej burzy

  W Australii rozpętała się burza

  Cassandra Lowe

  W niedzielę przez australijski stan Queensland przetoczyła się potężna burza, której towarzyszyły silne porywy wiatru oraz opady gradu.

  Nad australijską miejscowością Gold Coast w stanie Queensland w godzinach popołudniowych czasu lokalnego w niedzielę rozpętała się spektakularna burza. Błyskawice rozświetlały niebo, a australijskie rządowe Biuro Meteorologiczne określiło burzę jako "bardzo niebezpieczną".

  Rażony piorunem

  Liczący 322 metry wysokości budynek Q1 został kilkukrotnie rażony piorunem, a na miejsce musieli przyjechać strażacy, gdyż funkcjonariusze otrzymali doniesienia o słupie dymu wydobywającym się z budowli.

  Jak podaje "Gold Coast Bulletin", w dzielnicy Nerang silny wiatr złamał dziesiątki drzew. Poza porywami dochodzącymi do 110 kilometrów na godzinę burzy towarzyszyły gradobicia oraz zacinające opady deszczu. Z powodu fatalnych warunków atmosferycznych zamknięto szesnaście plaż.

  Według lokalnego dostawcy prądu w Queensland w godzinach wieczornych w niedzielę bez prądu pozostawało nawet 130 tysięcy osób.

  Burza przeszła też przez miejscowości Brisbane, Logan City, Redland Ciry oraz Kingston. I choć służby otrzymały doniesienia o konarach tarasujących drogi oraz uszkodzonych samochodach, nikomu nie stała się krzywda.

  Zagrożenie nie minęło

  Jak informuje Biuro Meteorologiczne, burza przeniosła się dalej na południowy wschód około godziny 7.30 czasu lokalnego.

  Ekspert Biura Meteorologicznego Brett Dutschke prognozuje, że to nie koniec zagrożeń w tym regionie. W drugiej połowie tygodnia może pojawić się cyklon, który może przynieść kolejne burze nad południowo-wschodnie wybrzeża stanu Queensland.

  - Taki burzowy system formuje się na wschodzie, poza terytorium Australii - przyznał. - Istnieje prawdopodobieństwo, że się do nas dostanie - ostrzegał.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Zdziwiłem się...
  ...te wyładowania atmosferyczne są raczej poziome.
  ~Sleipnir /2018-02-12 08:47

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Majorką i Niemc...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...