Informacje

 • Stan wyjątkowy w połowie kraju. Dziesiątki zabitych

  20-03-2017 18:31

  Powodzie i lawiny błotne nie odpuszczą peru

  W związku z tragicznymi powodziami w Peru, w niektórych regionach ogłoszono stan wyjątkowy. Bilans ofiar klęski żywiołowej cały czas rośnie. Mieszkańcom z pomocą ruszył rząd.

  Tak złej sytuacji pogodowej w Peru dawno nie było. W kraju obite opady deszczu powodują liczne osuwiska oraz powodzie. W połowie kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Według agencji informacyjnej Associated Press jest to największa powódź w tym kraju od 20 lat.

  Jak podaje agencja informacyjna Reuters, w wyniku klęski żywiołowej nie żyją 72 osoby, 20 jest zaginionych i blisko 100 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową.

  Pomoc rządu

  Rząd rozpoczął działania w celu ograniczenia strat. Wysłał policję i wojsko, żeby pomóc mieszkańcom na obszarach najbardziej dotkniętych żywiołem - m.in. w Huancaya, 305 kilometrów na południowy wschód od Limy. Zniszczone mosty i drogi odcięły od świata mieszkańców tamtych rejonów. Głównym problemem stała się woda, która przestaje być zdatna do picia.

  Niepokojące prognozy

  Według meteorologów z serwisu Accuweather deszczowa aura utrzyma się w Peru przez najbliższe tygodnie. To może tylko pogorszyć już tragiczną sytuację.  Od maja opady powinny zaniknąć, ponieważ zaczyna się w Peru tak zwany okres suchy.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...