Informacje
 • Straciły matki w dramatycznych okolicznościach. Osiem sierotek zaczyna nowe życie

  21-01-2019 18:00 Niedźwiadki, za pomocą "sanek", zawieziono do gawr

  W ubiegłym tygodniu w amerykańskim stanie Kolorado przeprowadzono akcję, dzięki której osiem osieroconych niedźwiadków zaczęło życie na wolności.

  Leśnicy z Colorado Parks and Wildlife udostępnili nagranie, na którym widać, jak transportują do gawr znajdujących się na zboczach jednego z najwyższych szczytów Gór Skalistych - Pikes Peak - osiem osieroconych niedźwiadków.

  Kilka poprzednich miesięcy niedźwiadki spędziły w ośrodku zajmującym się rehabilitacją dzikich zwierząt. Zaopiekowano się nimi, ponieważ straciły swoje matki pod kołami samochodów, pod szynami pociągów, w wyniku działań kłusowników i po uśpieniu, którego dokonano w przypadku samic wdzierających się do domów w poszukiwaniu jedzenia.

  "Każdy niedźwiadek dostał środek uspokajający, został zważony i umieszczony na specjalnych "sankach", za pomocą których przewieziono go do gawry na Pikes Peak" - napisali w oświadczeniu funkcjonariusze CPW.

  Gawry zbudowano z bali, gałęzi, słomy, siana i lucerny. Pracownicy CPW mają nadzieję, że niedźwiedzie pozostaną w swoich nowych domach do wiosny, a potem odnajdą się w życiu na wolności.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...