Informacje
 • Syberyjska rzeka zmieniła kolor

  09-09-2016 07:27 Krwistoczerwona woda w Rosji
  Syberyjska rzeka zmieniła kolor

  Czerwona rzeka na Syberii

  Syberyjska rzeka zmieniła kolor na czerwony. Przyczyną tego zjawiska prawdopodobnie jest skażenie wody przez jeden z zakładów przemysłowych.

  Niewielka rzeka Daldykan w północnej części Syberii przybrała krwistoczerwoną barwę. Mieszkańcy Norylska donoszą, że woda zmieniła swój kolor we wtorek. Rosyjskie Ministerstwo Środowiska przyjrzało się bliżej tej sprawie. Podali, że degradacja środowiska mogła mieć związek z awarią fabryki Norilsk Nickel.

  Władimir Chuprow z rosyjskiego oddziału Greenpeace'u również twierdzi, że za pokrycie brzegów i dna koryta karmazynowym śluzem odpowiada firma Norilsk Nickel.

  - W rzeczywistości rzeka i ludzie, którzy nad nią mieszkają, są uzależnieni od Norilsk Nickel. Zanieczyszczenia, które wprowadzają do środowiska poważnie zagraża zasobom naturalnym regionu - przyznał Chuprow.

  Zagrożenie dla ludzi i ryb

  Działacz Greenpeace'u podkreślił, że w rzece Daldykan zmniejszają zasoby ryb. Ponadto stanowi ona wodę pitną dla miejscowej ludności.

  - Ta woda nie jest już dobra do spożycia - powiedział Chuprow.

  Władze firmy Norilsk Nickel zaprzeczają jakimkolwiek doniesieniom o awarii w ich placówce.

  Spółka Norilsk Nickel jest drugim co do wielkości na świecie producentem niklu. Pierwsze miejsce zajmuje brazylijska firma Vale SA. Rosyjska działalność jest również największą na świecie jeśli chodzi o produkcję palladu.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • ........
  to jest jakić fotomontaż
  ~styka /2016-09-09 09:41
 • Fotomontaż
  Przecież to bardzo słaby fotomontaż, zwróćcie uwagę na falowanie wody, załamanie fal, stan wody w korycie, jak i roślinność. Skoro te zdjęcia były robione w innym czasie, dlaczego falowanie w rzece jest identyczne. Poza tym stany wody i geomorfologia dna koryta jest bardzo dynamiczna, szczególności w rzekach górskich i nie da się zrobić zrobić dwóch identycznych zdjęć. A te przedstawione przez Nikolay różnią się tylko kolorem wody.
  ~Pawolo /2016-09-09 09:09

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...