Informacje

 • Szalejące płomienie, królik
  i anonimowy bohater

  07-12-2017 17:08

  Poruszająca historia z Kalifornii

  Bohater - komentują internauci. Zaryzykował, by uratować króliczka z płomieni w czasie szalejącego w Kalifornii pożaru. Akcję utrwalono na filmie.

  Ogromny pożar. Pomarańczowo-czarne niebo. Mały królik przebiega przez autostradę prosto w płomienie.

  Historia jak z  rzewnego filmu

  Pewien mężczyzna zatrzymuje samochód. W szortach i bluzie z kapturem biegnie za zwierzakiem. Króliczek jest jednak poza jego zasięgiem. I w tarapatach.

  Mężczyznę ogarnia panika. Trzyma się za głowę i nerwowo podskakuje. W przypływie desperacji zbliża się niebezpiecznie blisko do ognia, by wypłoszyć zwierzątko.  Klaszcze, nawołuje. Po paru chwilach niepewności następuje happy end. Królik bezpiecznie ląduje w ramionach człowieka.

  Historia jak z rzewnego filmu wydarzyła się naprawdę. Nagranie zdarzenia, do jakiego doszło w czasie potężnych pożarów nękających od poniedziałku południową Kalifornię, pojawiło się w mediach społecznościowych i poruszyło internautów. "Obejrzyjcie to, jeśli chcecie odbudować swą wiarę w ludzi" - komentowano.

  Tożsamość ratownika ochotnika nie jest jak dotąd znana.

  To niejedyny w czasie obecnych pożarów dowód na troskę ludzi o zwierzęta. Policjanci z Los Angeles zamieścili na Twitterze zdjęcie strażaków, ratujących kota. "Dla niektórych to może być tylko kot. Ale dla kogoś jest to przyjaciel, ktoś kochany, towarzysz" - napisali funkcjonariusze.
  Kalifornia w ogniu

  Żywioł zaatakował południową Kalifornię w czasie przygotowań do świąt. Niewiele potrzeba było, żeby ogień ogarnął teren porośnięty wysuszoną przez długotrwałą suszę roślinnością.

  W hrabstwie Ventura - około 80 km na północy zachód od Los Angeles - według najnowszych danych przekazanych w czwartek przed godziną 16 naszego czasu, pożar Thomas spopielił  ponad 36 tysięcy hektarów gruntu i zniszczył 150 budynków mieszkalnych. W okolicy Los Angeles i na terenie samego miasta szaleją też trzy inne groźne pożary.

  Płomienie podsyca gorący, niezwykle silny wiatr Santa Ana, przedzierający się z pustyni przez kalifornijskie wzgórza i kaniony.

  Zobacz cały film tutaj:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Wielki szacun!
  Pokłony dla tego człowieka.
  ~norman /2017-12-07 21:31
 • Obiad
  Obiadek uciekał to chłop walczył a wy zaraz bohater....
  ~Gnido /2017-12-07 21:19
 • Uwielbiam takich ludzi
  Szacunek... to jest prawdziwy bohater !
  ~Piotr /2017-12-07 19:02

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Kwietniowe lato ma się ku końcowi. Przed nami pogorszenie pogody i spadek temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem układu niżowego znad Skandy...