Informacje

 • Szykują się na burzę śnieżną. Trzecią w ciągu dwóch tygodni

  12-03-2018 19:20

  Spodziewane przerwy w dostawie prądu

  Silna burza odkryła wrak statku w miejscowości York Foto: Cj Gunther/PAP/EPA | Video: Facebook/York Maine Police Department

  Północno-wschodnie regiony Stanów Zjednoczonych szykowały się w poniedziałek na kolejne - trzecie w ostatnich dwóch tygodniach - uderzenie burzy śnieżnej. Spodziewano się silnego wiatru, opadów mokrego śniegu i przerw w dostawach prądu.

  Burza miała dotrzeć nad tereny Nowej Anglii, a także część stanów Nowy Jork, New Jersey i Maryland, w nocy z poniedziałku na wtorek lokalnego czasu. Trudne warunki pogodowe mają też utrzymywać się we wtorek w ciągu dnia.

  Mniejszy zasięg burzy

  W czasie poprzednich burz śnieżnych prąd okresowo nie docierał nawet do dwóch milionów odbiorców. Na ulice Bostonu wlewała się woda morska. W całym regionie śmierć związaną z pogorszeniem pogody poniosło dziewięć osób.

  - Ta burza nie będzie miała takiego zasięgu, jak poprzednie - podkreślił w poniedziałek Marc Chenard, meteorolog z Centrum Prognozowania Pogody, działającego w ramach Narodowej Służby Pogodowej w College Park w stanie Maryland.

  Możliwe zamiecie

  Spodziewano się, że najsilniej burza uderzy w tereny Nowej Anglii. Tam prognozowano opady mokrego śniegu w granicach 30-40 centymetrów oraz silny wiatr, powodujący zamiecie śnieżne. Na wybrzeżu prędkość wiatru może sięgać 65-80 kilometrów na godzinę.

  Zdaniem służb pogodowych, obecna burza nie stworzy natomiast zagrożenia wysokimi falami i powodzią, jak to było w przypadku dwóch poprzednich.

   
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • NALEŻY IM SIĘ JESZCZE 9 BURZ
  ;-)
  ~GRZTWA /2018-03-12 22:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu znad Białorusi....