Informacje

 • Tajfun Maria uderzył w Chiny. Prędkość wiatru dochodziła do 150 km/h

  12-07-2018 21:41

  Setki tysięcy odbiorców bez prądu

  Mieszkańcy prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach szacowali w czwartek straty, jakie wyrządził tajfun Maria. Rozpoczęło się usuwanie zniszczeń po ataku żywiołu.

  Maria jest ósmym tajfunem w tym roku. Do prowincji Fujian w południowo-wschodnich Chinach dotarła w środę o godzinie 9.10 lokalnego czasu. Według lokalnych służb meteorologicznych, w oku tajfunu prędkość wiatru dochodziła do 150 kilometrów na godzinę.

  W czwartek szacowano, że straty, jakie spowodowało uderzenie żywiołu, sięgają 82 milionów dolarów. Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych ani o osobach poważnie rannych.

  Zarządzono ewakuację terenów nadmorskich. Łącznie ponad 225 tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy. 600 łodzi zawróciło do portów. Odwołano 167 lotów.

  W czwartek zniesiono alerty związane z Marią, która osłabła i stała się burzą tropikalną.

  Straty na lądzie

  Nagrania pokazują siłę żywiołu i rozmiary zniszczeń.

  W stolicy regionu, Fuzhou, oraz w mieście Ningde, zawaliło się łącznie ponad 40 budynków. W nadmorskim Ningde zniszczeniu uległo co najmniej 300 tysięcy klatek rybackich. Ich pozostałości zostały wyrzucone daleko w głąb lądu, blokując ruch na okolicznych drogach. Wiele pływających domów, w których mieszkają rybacy, wiatr zepchnął na otwartą wodę. Cumy okazały się zbyt słabe.

  Oblicza się, że w najgorszym momencie około 240 tysięcy odbiorców było pozbawionych prądu. Dostawy są stopniowo przywracane.
Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

W przedświątecznym tygodniu do Polski napłynie mroźne powietrze....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Gotthard z centrum nad Fin...