Informacje
 • Tak wygląda Ren. Statki czekają

  17-11-2011 18:02 Szereg utrudnień dla niemieckiej żeglugi śródlądowej

  Postępujący spadek poziomu wody w Renie utrudnia poruszanie się po rzece statkom towarowym. - Wiele z nich pływa, będąc zapełnionymi tylko w połowie - poinformowali w środę niemieccy przedsiębiorcy. Synoptycy nie przewidują opadów deszczu, dzięki którym poziom wody w rzece mógłby się podnieść.

  Sytuacja na jednym z głównych niemieckich szlaków handlowych jest trudna.

  Duże statki poczekają

  Poziom wody jest tak niski, że władze zostały zmuszone do ustalenia nowej maksymalnej długości staków, które będą mogły wypłynąć na Ren.

  - Maksymalna dopuszczalna długość statku, który będzie poruszał się po Renie wzostała zmniejszona ze 135 metrów do 116,5 metra - powiedziała rzeczniczka prasowa niemieckiej Agencji Żeglugi Śródlądowej. - Właściciele statków o większej długości muszą wystąpić o pozwolenie na wypłynięcie - dodała.

  Rzeka, przede wszystkim na odcinku od niemieckiego Duisburga aż po Szwajcarię, jest ponadto zbyt płytka, żeby pozwolić pływać po niej statkom z pełnym załadunkiem. Właściciele przewożonych dóbr muszą się liczyć z tym, że zapłacą za transport pełną stawkę, nawet jeśli na pokładzie znajdzie się jedynie 20-50 proc. towaru.

  Nie będzie poprawy

  Poziom wody, zmniejszający się drastycznie na skutek wysokich temperatur i braku opadów deszczu, w pobliżu Duesseldorfu wynosi aktualnie jedynie 79 cm.

  Według synoptyków w najbliższym czasie sytuacja na Renie się nie poprawi.

   

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • W naszym kraju bez zmian
  Zapomniano o budowie zbiorników retencyjnych. Wstrzymano prace na rzekach. Zajęto się polityką i klepaniem głupot. Pozamykano zakłady pracy, pozwalniano ludzi. Pieniądze z dzikiej prywatyzacji rozeszły się finansując kolejne ekipy rządzące. Susza będzie kolejnym "wielkim zaskoczeniem" dla służb kryzysowych, tak jak i okresowe powodzie. A biedę klepać będą ludzie, bo władza żyje z podatków. I to jak żyje!
  ~MoBi /2012-05-21 18:21
 • Sprawa dla Asa
  Tą sprawą powinien zająć się Assss.......
  ~Jaa /2011-11-18 08:14
 • jarko
  a czy ktoś w naszym kraju zainteresował się naszymi rzekami gdzie poziom wód jest najniższy od wielu lat i przy dalszym braku opadów grozi nam w najgorszym przypadku nawet reglamentacja wody pitnej zwłaszcza na południu gdzie już teraz dziesiątki gospodarstw domowych nie mają bieżącej wody pitnej a sytuacja z każdym dniem staje się coraz bardziej niepokojąca a idzie zima
  ~d539do /2011-11-17 19:31

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Tuż przed końcem miesiąca na południu Polski znowu może być aż 30 stopni....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczała zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...