Informacje
 • "To cud, że żyją po tych wszystkich trudnościach"

  20-04-2019 07:30 Uratowano nowo narodzone wiewiórki
  Policjanci uratowali kotki Foto: ENEX | Video:  

  Dwie malutkie wiewiórki spadły z wyciętego drzewa w bułgarskim mieście Rusa położonym nad Dunajem. Zaopiekowali się nimi pracownicy organizacji ratującej zwierzęta.

  Znalezione wiewiórki okazały się noworodkami, którym cudem udało się przetrwać. Zwierzęta otrzymały imiona Malina i Jeżyna. Na początku pozostawiono je na zewnątrz z nadzieją, że wróci po nie matka, ale tak się nie stało. Opiekę nad wiewiórkami przejęła fundacja "Wild animals".

  Czekały na matkę

  - Wiewiórki są w stabilnym stanie. To cud, że żyją po tych wszystkich trudnościach, przez które przeszły - powiedziała Lubomila Krivoshieva z fundacji "Wild animals". Dodała, że obecnie dwoma maleństwami opiekuje się starsza wiewiórka o imieniu Toncho.

  - Toncho ogrzewa je i pielęgnuje, tak aby od czasu do czasu poczuły "wiewiórcze" futro, ja nie mogę im tego zapewnić - dodała Krivoshieva. Podkreśliła, że dwutygodniowe wiewiórki są jeszcze głuche i ślepe, dlatego potrzebują bliskości z przedstawicielem swojego gatunku. Na tym etapie rozwoju używają dotyku jako narzędzia komunikacji ze światem zewnętrznym.

  Maluchy pozostaną w klinice weterynaryjnej, dopóki samodzielnie nie zaczną pobierać pokarmu. Za jakiś czas fundacja będzie próbowała przywrócić wiewiórki naturze, ale najpierw trzeba nauczyć je samodzielnego życia.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami ciepły tydzień, a na przełomie maja i czerwca może być wręcz gorąco....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Axel znad Czech. ...