Informacje

 • To nie koniec zimy w Stanach.
  Burze z deszczem, lodem i śniegiem

  13-01-2018 18:06

  Problemy pogodowe w USA

  Wielka zimowa burza uderzyła we wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Towarzyszyły jej ulewne opady deszczu, śnieg, lód, a - co za tym idzie - utrudnienia w komunikacji.

  Po obu stronach burzy wystąpił duży kontrast temperatury. Po cieplejszej stronie temperatura była podobna do tej występującej w marcu. Natomiast po drugiej stronie znajdowało się arktyczne powietrze. W rezultacie w wielu regionach - między innymi w dolinach Mississippi, Ohio i Tennessee, najpierw wystąpiły opady deszczu, które potem zmieniły się w lód i wreszcie w śnieg, gdy zimne powietrze przejęło kontrolę.

  Powodzie

  Opady deszczu wywołały powodzie błyskawiczne. Powodzie wystąpiły na obszarach od Ohio do Zachodniej Wirginii, Pensylwanii, Nowego Jorku i części Nowej Anglii. Podnoszący się poziom wody doprowadził do zamknięcia dróg.

  Obszary na południu i zachodzie Pittsburgha zostały dotknięte powodzią w piątek rano. W mieście spadło około 50 litrów na metr kwadratowy deszczu. To wszystko jeszcze zanim zaczął padać śnieg.

  Ludzi ewakuowano z domów w Brady Township w Pensylwanii z powodu podnoszenia się poziomu wody, podał strażak z New Bethlehem.

  Poziom wody na wielu rzekach od Doliny Ohio do centralnych Appalachów i Nowej Anglii, był wysoki w piątek i piątek wieczorem. Oscylował w okolicy poziomu alarmowego.

  Śnieg i lód spowodowały wypadki drogowe wokół Nashville. Gwardia Narodowa z Tennessee została wezwana na miejsce wypadku, aby pomóc w oczyszczeniu jezdni.

  W piątek rano opady zimowe odnotowano nawet daleko na południu, w Luizjanie i Mississippi.

  Odwołane loty

  Ponad cztery tysiące lotów było opóźnionych we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Także na głównych lotniskach.

  W miarę jak burza będzie przesuwała się na północny wschód, śnieg i lód spowodują problemy w podróżach w stanie Nowy Jork i Nowa Anglia do sobotniego popołudnia.

  Suche i zimne warunki będą występowały pod koniec weekendu i na początku nowego tygodnia, a w połowie tygodnia może pojawić się kolejna szansa na śnieg. Wtedy zimowa aura dotrze do wielu regionów na południu USA.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...