Informacje

 • "To przerażające. Dwa przypadki w ciągu doby".
  Rekiny atakują

  20-09-2018 14:17

  Jedna osoba w stanie krytycznym

  Dwa ataki rekinów w Australii Foto: Shutterstock | Video: Reuters

  U północno-wschodnich wybrzeży Australii atakują rekiny. Jeden z nich poważnie zranił 12-latkę. To już drugi taki przypadek w tym regionie w ciągu doby.

  Do ataku rekina doszło w czwartek w Cid Harbour, znajdującym się na wyspach Whitsunday na północnym wschodzie Australii, niedaleko Wielkiej Rafy Kolorowej. To bardzo popularne miejsce wśród turystów.

  Duże obrażenia

  Jak powiedziała Tracey Eastwick, kierownik operacyjny pogotowia ratunkowego, poszkodowaną była 12-letnia dziewczynka. Znaleziono ją na plaży z poważnymi obrażeniami nogi.

  - To kolejny pacjent z ranami zadanymi przez rekina w okolicach uda ze znaczącą utratą krwi - powiedziała Eastwick reporterom w Mackay (stan Queensland). To w tamtejszym szpitalu w poważnym stanie przebywa poszkodowana. - To przerażające. Mieliśmy dwa podobne przypadki w ciągu doby - dodała.

  Według informacji Uniwersytetu Florydy, który prowadzi statystyki ataków rekinów na całym świecie, Australia znajduje się na drugim miejscu, tuż za Stanami Zjednoczonymi.

  Zaatakował ponownie

  W środę rekin też zaatakował. 46-letnia Justine Barwick została ugryziona podczas pływania w tym samym regionie. Kobieta odniosła poważne obrażenia górnej części prawej nogi.

  - Obawiałem się, że kobieta może bardzo krwawić. Na szczęście służbom udało się powstrzymać krwotok, ale Justine była bardzo, bardzo chora - powiedział kanałowi Siódmemu John Hadock, lekarz, który w trakcie ataku znajdował się na miejscu. Poszedł popływać, ale został wezwany do pomocy poszkodowanej.

  Udzielał jej pomocy do chwili, kiedy ta została zabrana śmigłowcem do szpitala w Mackay. Jak powiedział rzecznik placówki, kobieta jest w stanie krytycznym.

  Region oblegany nie tylko przez turystów?

  W zeszłym roku seria ataków rekinów u północno-wschodnich wybrzeży Australii zmusiła władze do rozłożenia specjalnej siatki w wodzie. To ich zdaniem miało uchronić turystów przed niebezpieczeństwem, a także przywrócić reputację tego regionu jako jednego z najczęstszych odwiedzanych miejsc w kraju.

  Decyzja ta była krytykowana przez obrońców praw zwierząt. Jak przekonywali, to stwarzało zagrożenie dla migrujących gatunków.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • No ciekawy news
  Rekin jest mieszkańcem mórz i oceanów, człowiek chyba nie. Więc o co cała ta awantura?
  ~akwarysta /2018-09-20 17:58

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....