Informacje

 • Tornado przeszło przez miasto. Są ofiary

  15-08-2016 17:00

  To skutek monsunu na Filipinach

  Tornado w stolicy Filipin

  STORYFUL/x-news

  Pogoda na Filipinach jest bardzo niebezpieczna. Przez stolicę kraju przeszło tornado. Ponadto od kilku dni pada deszcz. Powodzie dotknęły 70 tysięcy mieszkańców.

   

  W niedzielę po południu czasu lokalnego przez stolicę Filipin, Manilę, przeszło tornado. Wir powietrza utworzył się w okolicy Port Area w Manili. Powstał na skutek monsunu, który uderzył w to wyspiarskie państwo kilka dni temu. Nagranie trąby powietrznej stworzył Karen Madrigal z apartamentu, który usytuowany jest na 39 piętrze wieżowca w dzielnicy Binondo.

  Silny wiatr związany z tornadem powalił betonowy mur. W wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby, a rannych zostało osiem osób. Oprócz tego incydentu nikt nie ucierpiał w związku z żywiołem. Wiatr zrywał gałęzie i linie energetyczne.

  Filipiny od kilku ni zmagają się z ulewnym deszczem, który jest skutkiem monsunu. W powodzi zginęły dwie osoby. Na wyspie Panay utonął mężczyzna. Piątą ofiarą jest rybak, którego zmiotła woda powodziowa na wyspie Marinduque.

  Wiele ewakuowanych

  Powódź ogólnie dotknęła 70 tysięcy mieszkańców. W całym kraju w sumie domy musiało opuścić ponad 24 tysiące osób. W mieście Marikina miejską szkołę przekształcono na tymczasowe schronisko dla ewakuowanych.

  Złe prognozy

  Synoptycy ostrzegają, że pogoda szybko się nie zmieni. Najbliższe dni nadal będą deszczowe, dlatego powodzie oraz ich skutki będą odczuwalne jeszcze w najbliższym czasie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Zimne powietrze z Arktyki i Rosji będzie często napływać do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem wyżu Brygida znad Ukrainy. ...